کد خبر: ۵۰۶۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸

شورای بزرگان قبیله عمر مختار در پاسخ به ادعای مطرح شده از سوی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: نوادگان عمر مختار در لیبی با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند و این در حالیست که ترکیه به حمایت خود از آنها می‌پردازد.

به گزارش شفاف به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، قبیله "المنفة" که نسب عمر مختار به آن بازمی‌گردد، اعلام کرد، حوادث جاری در لیبی از جمله موارد آشکار نقض حقوق و جرائم رئیس جمهور ترکیه را که در سطح جنایت جنگی هستند، از نزدیک زیرنظر دارد.

همچنین این قبیله اظهارات روز سه‌شنبه اردوغان درباره "استمرار حمایت‌هایش از نوادگان عمر مختار در مبارزه‌شان با تروریست‌هایی که از سو به این کشور آمده‌اند" را محکوم کرد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی این قبیله که به امضای شورای بزرگان چاه الاشهب (نام منطقه تولد عمر مختار) نیز رسیده است، اعضای این قبیله با شدیدترین لحن این اظهارات اردوغان را محکوم و تاکید کردند، این جنگنده‌های ترکیه هستند که نوادگان عمر مختار را می‌کشند و شایسته نیست نام این مجاهد عربی میانه رو، اصیل و صلح‌جو بر زبان این فرد "دیوانه و بی اخلاق" جاری شود.

در ادامه بیانیه یاد شده آمده است، تعجب می‌کنیم او چگونه جرات کرده چنین سخنانی را بر زبان بیاورد به ویژه که او کسی است که هزاران مزدور و تروریست خارجی را برای جنگ به لیبی اعزام کرد و دلیل این اقدام اردوغان نیز این بود که هیچ یک از نوادگان مختار امروز حاضر نشدند برای او و طرح "ظالمانه‌اش" در منطقه مبارزه کنند.

قبیله المنفة در پایان این بیانیه نیز تاکید کرد: ما همانند اجداد خود از تمامی امکانات خود چه نیروی انسانی و چه مهمات برای بیرون راندن مزدوران ترکیه از خاک لیبی استفاده می‌کنیم و راه آنها را ادامه می‌دهیم و این مزدوران در هر نقطه‌ای از این سرزمین پاک که باشند، به دست ما کشته خواهند شد، همچنین ما حمایت خود از طرح پیشنهادی مصر را اعلام می‌کنیم و از برادران‌مان در مصر می‌خواهیم اجرای آن را در پیش بگیرند و به وظیفه برادری و همسایگی خود در برابر این حمله کاملا عثمانی عمل کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: