کد خبر: ۵۰۶۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱

بطور خلاصه می توان گفت صندوق سرمایه گذاری یکی از روش های سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم در بازار بورس می باشد که در ادامه این مطلب بیشتر با این نوع سرمایه گذاری و همچنین مزایای صندوق سرمایه گذاری آشنا خواهید شد.

اگر قصد سرمایه گذاری در بازار سهام را دارید بهتر است با صندوق سرمایه گذاری و مزایای آن آشنا شوید. بطور خلاصه می توان گفت صندوق سرمایه گذاری یکی از روش های سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم در بازار بورس می باشد که در ادامه این مطلب بیشتر با این نوع سرمایه گذاری و همچنین مزایای صندوق سرمایه گذاری آشنا خواهید شد.

صندوق سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری در بازار بورس و سهام به دو روش مستقیم و غیر مستقیم امکان پذیر می باشد و ریسک یک عضو جدا نشدنی از بدنه اصلی سرمایه گذاری در هر نوع بازار است در بازاز سرمایه نیز همینطور است از این رو پیشنهاد ما به افرادی که قصد سرمایه گذاری در این بازار را دارند، روش غیر مستقیم می باشد.

امروزه شرکت های سبدگردان به منظور سهولت در امر سرمایه گذاری با ریسک پایین در بازار بورس با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار روی کار آمدند که با توجه میزان ریسک پذیری سرمایه گذار، صندوق سرمایه گذاری با ریسک متناسب به آنها را معرفی می نمایند.

با افتتاح سبد و یا صندوق های سرمایه گذاری (سرمایه گذاری به روش غیر مستقیم) دارایی های افراد توسط کارشناسان حرفه ای و با سابقه و مسلط به تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی مدیریت می شود و همین امر موجب کاهش ریسک و شفافیت اطلاعات سرمایه گذاری می شود.

مزایای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری

صندوق سرمایه گذاری چیست؟و چه مزایایی دارد؟

از فواید و مزیت های سرمایه گذاری در انواع صندوق های سرمایه گذاری می توان به سرمایه گذاری، مدیریت حرفه ای توسط کارشناس حرفه ای ، نظارت و شفافیت اطلاعاتی ، نقد شوندگی بالا ، کاهش ریسک و صرفه جویی نسبت به مقیاس اشاره نمود.

انواع صندوق های سرمایه گذاری مشترک

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره شد درصد ریسک پذیری سرمایه گذاران متفاوت می باشد از این رو صندوق ها با میزان ریسک متفاوتی طراحی شده است که در این بخش از مقاله با انواع آن آشنا می شود.

انواع صندوق های سرمایه گذاری به ترتیب ریسک بالا به کم عبارت اند از :

  • صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت
  •  صندوق سرمایه گذاری در سهام
  •  صندوق سرمایه گذاری مختلط
  • صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF)

چگونه در صندوق سرمایه گذاری کنیم؟

افرادی که می خواهند به روش غیر مستقیم  در بورس سرمایه گذاری کنند می توانند با مراجعه به شرکت های سبدگردان تحت نظارت سازمان بورس اوراق بهادار اقدام به افتتاح سبد و صندوق سرمایه گذاری نمایند.

بین سبد سرمایه گذاری و صندوق مشارکت دو تفاوت بزرگ وجود دارد. اولین تفاوت بین آنها می توان به میزان سرمایه اولیه آن اشاره نمود. سرمایه گذار می تواند با هر مبلغی اقدام به افتتاح صندوق سرمایه گذاری کند اما با توجه به شرکت سبدگردانی مبلغ مورد نیاز برای افتتاح سبد 50 میلیون یا بیشتر می باشد.

بعنوان مثال، سرمایه اولیه برای افتتاح سبد سرمایه گذاری در شرکت سبدگردانی هدف 50 میلیون تومان می باشد اما این مبلغ در دیگر شرکت های سرمایه گذاری متفاوت می باشد. از سوی دیگر سبد به نام شخص افتتاح می شود اما درحالیکه صندوق های سرمایه گذاری مشترگ می باشد.

شرکت سبدگردان هدف

یکی از معتبرترین شرکت سبدگردان که سابقه درخشانی در امر سرمایه گذاری در بورس دارد ، شرکت سبد گردان هدف می باشد و با توجه به مطالب گفته شده ما سرمایه گذاری در سبد هدف را به شما پیشنهاد می کنیم.

منبع : بورس فردا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: