کد خبر: ۵۰۶۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷
سازمان جهانی بهداشت هشدار داد:

مدیر امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت درباره شیوع مرگبار ویروس کرونا در برخی از کشورهای جنوبی جهان هشدار داد.

به گزارش شفاف، مایک رایان مدیر امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره شیوع مرگبار ویروس کرونا در برخی کشور‌های جهان به‌ویژه در آمریکای شمالی و جنوبی و برزیل هشدار داد.

بر اساس گزارش رویترز برزیل با بیش از ۸۰۰ هزار مورد ابتلا به کووید ۱۹ و ۴۱ هزار نفر جان باخته، به عنوان دومین کشور دنیا و نقطه داغ انتشار ویروس کرونا شناخته شده است. مکزیک نیز  با ۱۳۰ هزار مورد ابتلا و ۱۵ هزار فوتی یکی دیگر از مناطق هشدار برای شیوع ویروس کرونا و افزایش تعداد جان باختگان محسوب می‌شود.

رایان در این کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به افزایش تصاعدی آمار مبتلایان در برخی نقاط جهان بیان کرد: برخی از کشور‌ها با افزایش تعداد مبتلایان مواجه بوده‌اند و این امر بازگشت به شرایط عادی و پایان قرنطینه را دشوار کرده است. باید بین نگه داشتن افراد در خانه و تاثیر ناخواسته آن بر اقتصاد و جامعه تعادل برقرار شود و این کار آسانی نبوده و دولت‌ها را با مشکل مواجه کرده است.

او ادامه داد: ترس ما گرچه در اروپا رو به کاهش بوده، اما در سایر نقاط جهان رو به افزایش است؛ حتی اروپا هم ایمن نیست، زیرا ویروس می‌تواند دوباره به اروپا بازگردد.

مدیر امور اضطراری سازمان جهانی بهداشت اظهاراتی هم درباره واکسن کرونا داشت؛ او در این باره گفت: واکسن‌ها باید به عنوان یک کالای عمومی جهانی در دسترس قرار بگیرند تا اطمینان حاصل شود که همه دسترسی عادلانه‌ای به هر نوع محصول یا درمان نجات بخش دارند؛ برای رسیدن به این هدف نیاز به تعهد سیاسی جهانی است.

رایان افزود: ما قبلا جلسات متعددی را در این باره برگزار و پیش نویسی را برای آن تهیه کرده‌ایم که اجرایی شدن آن نیاز به اجماع جهانی دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: