کد خبر: ۵۰۶۶۲۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲

کره شمالی همسایه جنوبی خود را به در پیش بودن «روزهای تاسف بار و دردناک» تهدید کرد و گفت: پیونگ یانگ دیگر اعتمادی به حکومت سئول ندارد.

به گزارش شفاف، خبرگزاری کره شمالی روز شنبه از قول «جانگ کوم چول» رییس اداره جبهه متحد این کشور آورده است: اقدامات و گفته های کره جنوبی با یکدیگر در تناقض است از یک سو صدای عذرخواهی به گوش می رسد و از طرف دیگر اقدامات ضد کره شمالی است.

وی در بیانیه ای با اشاره به انتشار برگه ها و اوراق تبلیغاتی علیه کره شمالی تصریح کرد که بسختی بتوان تردیدها را نسبت به گفته ها و اقدامات کره جنوبی برطرف کرد زیرا نهاد ریاست جمهوری آن کشور با «عذرخواهی ظاهری» به دنبال رفع اتهامات و عبور از بحران است حال آنکه مرتکب اشتباهاتی درقبال کره شمالی شده است.

جانگ افزوده است: اعتماد ما به کره جنوبی پس از تلاش های بسیار زیادی که برای بهبود روابط کشیده ایم تکه تکه و ریز ریز شده است و دیگر چنین اعتمادی وجود ندارد.

او تاکید کرد: ما دیگر نمی خواهیم با آنها رودررو شویم زیرا هر بار که گفت و گو کردیم گفتند که به دنبال دستاوردهای بزرگ هستیم دریغ از آنکه حتی یک گام عملی بردارند برای مقام های کره جنوبی «روزهای تاسف بار و دردناک» در پیش است.

بیانیه این مقام کره شمالی خاطر نشان می کند که کره جنوبی فقط به طور لفظی قول می دهد یک لایحه هم برای جلوگیری از انتشار اوراق تبلیغاتی ضد کره شمالی در نظر گرفته شده است اما اعتماد و اطمینانی نیست که حتی اجرایی شود.

بیانیه مذکور، رفتار کره جنوبی دربرخورد با لوایح قانونی و توافقنامه های امضا شده را «تمسخر آمیز» توصیف کرد و آورده است توافقات زیادی میان طرفین و رهبران دو کشور بدست آمده ولی اجرایی نشده است.

کره شمالی افزوده است که حالا نهاد ریاست جمهوری،  وزارت وحدت و حتی حزب حاکم کره جنوبی از اقدامات خوب و البته خنثی می گویند زیرا اصلا کاری برای مقابله با انتشار این تبلیغات صورت نگرفته است و آنها نتوانسته اند به وعده هایشان عمل کنند.

جانگ گفته است که بسیار احمقانه است اگر حکومت کره جنوبی تصور کند می تواند با حرف، خشم آتشفشانی مردم کره شمالی را فروبنشاند و اوضاع را با الفاظ توخالی کنترل کند این رفتارها دیگر برای ما تمسخر آمیز است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: