کد خبر: ۵۰۶۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

چهارمین جلد از کتاب «تاریخ فلسفه» اثر فردریک چارلز کاپلستون با ترجمه غلامرضا اعوانی برای نهمین نوبت تجدید چاپ شد.

به گزارش شفاف، کتاب «تاریخ فلسفه»، اثر فردریک چارلز کاپلستون یکی از برجسته‌ترین آثار کلاسیک در زمینه تاریخ فلسفه ‌است که در 11 جلد به نگارش درآمده‌است. کاپلستون فیلسوف و تاریخ نگار بریتانیایی در فاصله سال‌های 1944 تا 1974 مجموعه 9 جلدی «تاریخ فلسفه» را تألیف و با انتشار آن به شهرت بسیاری می‌‌رسد.

وی که سابقه تدریس در دانشگاه‌های کالج هایتروپ آکسفوردشایر و دانشگاه گرگوری را دارد، در کنار تألیف این اثر و نیز بازخوانی و بسط آرای توماس آکویناس با انجام مناظره‌ای درباره وجود خداوند با برتراند راسل در 1948 نیز معروف شده است.

این مجموعه 9 جلدی در انتشارات علمی و فرهنگی با همراهی مترجمان نامداری چون سیدجلال‌الدین مجتبوی، عبدالحسین آذرنگ، اسماعیل سعادت، داریوش آشوری، غلامرضا اعوانی، ابراهیم دادجو، بهاالدین خرمشاهی و امیرجلال‌الدین اعلم به انجام رسیده است. جلد چهارم این مجموعه به بررسی وضعیت فلسفه غرب از دکارت تا لایب‌نیتز اختصاص دارد که با ترجمه غلامرضا اعوانی منتشر شده است.

این کتاب درباره بخش قابل توجهی از تاریخ فلسفه غرب در دوران پیش از ظهور کانت بحث می‌کند که به دوره ظهور نظام‌های فلسفی عقل‌گرا مشهور است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار