کد خبر: ۵۰۶۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱

مگنوس کارلسن نروژی، قهرمان مطرح جهان بار دیگر در مسابقات آنلاین شطرنج موفق به قهرمانی شد تا او با فتح این مسابقات قدرتش را به رخ دیگر شطرنج بازان بکشد.

به گزارش شفاف، باتوجه به شیوع کرونا و تعطیلی اکثر مسابقات ورزشی، تنها رشته ای که می توانست مسابقات خود را با کیفیت بالا برگزار کند شطرنج بود. در طول شیوع این بیماری با توجه به توصیه پزشکان برای خانه ماندن  شطرنج بازان مطرح جهان تصمیم گرفتند که از پتانسیل برگزاری این ورزش به صورت مجازی استفاده کرده و مسابقاتی را راه بیندازند. 
مگنوس کارلسن قهرمان شطرنج جهان در بخش کلاسیک بعد از برگزاری چند مسابقه به صورت مجازی و باتوجه به استقبال شطرنج بازان و طرفداران شطرنج تصمیم گرفت تور یک میلیون دلاری شطرنج راه بیندازند. 
دیگر مسابقاتی که به صورت مجازی پیگیری شد سوپر تورنمنت آنلاین کلاچ آمریکا بود. در این مسابقات شطرنج بازان بزرگی مانند مگنوس کارلسن، فابیانو کاروانا، لوون آرونیان و ماکسیم واشیه لاگراو حضور داشتند. در این مسابقه که هشت ابرقدرت شطرنج جهان به رقابت می پرداختند نام علیرضا فیروزجا، نابغه نوجوان شطرنج جهان دیده نمی شد. 
مسابقات با شور و حرارت پیگیری شد که در آخر فابیانو کاروانا آمریکایی و کارلسن موفق شدند به فینال راه پیدا کنند. در دور برگشت فینال این مسابقات کارلسن موفق شد پیروز این سوپرتورنمنت شود و مقام قهرمانی را کسب کند. 

مجموع جوایز این مسابقات 265 هزار دلار بود که با هشت بازیکن روز گذشته (یک شنبه) به پایان رسید.
 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: