کد خبر: ۵۰۶۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تاکید کرد: ادارات کل استانی در تایید تقاضای تسهیلات واحدهای گردشگری آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، شتاب کنند.

به گزارش شفاف، معاون گردشگری کشور با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا در حوزه گردشگری  گفت:  پیرو تلاش‌های صورت گرفته ستاد ملی کرونا مبنی بر حمایت از صنعت گردشگری در مقابل آسیب‌های وارده از شیوع ویروس کرونا، هم‌اکنون پرونده مربوط به تقاضای تسهیلات بانکی 12 درصدی واحدهای گردشگری در کارتابل ادارات کل استانی قرارد داد و نیاز است تا با شتاب در تایید، ارسال به بانک‌های عامل محقق شود.

وی همچنین بر اطلاع‌رسانی گسترده ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها تاکید کرد و گفت: بر این اساس تلاش شود واحدهای گردشگری که تاکنون به منظور ثبت تقاضای وام حمایتی مورد نظر از ثبت‌نام در درگاه اینترنتی «کارا» وزارت کار جا مانده اند؛ به فوریت اقدام نمایند.

بنا به گفته معاون گردشگری، تسهیلات قابل عرضه به تاسیسات گردشگری آسیب‌دیده از کرونا در سه دسته «مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی و سایر فعالان به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی»، «دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری» و «صنایع‌دستی» اختصاص خواهد یافت و تاکنون به حدود 7200 واحد گردشگری پیامک ارسال و ثبت‌نام اولیه انجام گرفته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: