کد خبر: ۵۰۶۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸

گروه استان‌ها- وزیر آموزش و پرورش در شورای اداری استان خراسان شمالی گفت: وزارت ارتباطات متعهد است تا ابتدای شهریورماه تمامی مدارس کشور را به شبکه اینترنت متصل کند.

به گزارش شفاف، محسن حاجی میرزایی با حضور در شورای اداری خراسان شمالی اظهار داشت: وزارت ارتباطات متعهد است تا ابتدای شهریورماه تمامی مدارس کشور را به شبکه اینترنت متصل کند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مسئول آموزش تمامی دانش‌آموزان است افزود: آموزش و پرورش برای آن دسته از خانواده‌هایی که به سیستم تبلت جهت حضور در شبکه آموزشی شاد دسترسی ندارند با بخش صنعت وارد گفت‌وگو شده و به‌زودی خبرهای خوبی در این حوزه منتشر خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش با ارائه توضیحات تکمیلی در این زمینه تصریح کرد: این تبلت‌ها تنها برای دسترسی خانواده‌ها و فرزندان به سیستم آموزش شاد کاربرد داشته و خانواده‌ها در مورد استفاده فرزندان خود از دیگر شبکه‌های اجتماعی در این تبلت نگرانی نداشته باشند.

حاجی میرزایی در ارتباط با احتمال بازگشایی مدارس در شروع سال تحصیلی جدید گفت: آموزش و پرورش در هر صورت آماده خدمت به دانش‌آموزان است و در این راستا گزینه‌های مختلف را جهت حضور دانش‌آموزان در مدارس مورد بررسی قرار داده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در امر مدرسه‌سازی اهتمام ویژه‌ای دارد خاطرنشان کرد: دولت اعتبارات خود را در حوزه مدرسه‌سازی نسبت به سال گذشته 160 درصد افزایش داده است که در این بین کمک خیران در جهت مدرسه‌سازی در سال گذشته هزار میلیارد تومان بوده است.

حاجی میرزایی اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش به‌دنبال این است که گستره مشارکت عمومی مردم جهت سهیم شدن در امر مدرسه‌سازی در نقاط مختلف ایران را وسیع‌تر کند.

وزیر آموزش و پرورش در پایان با اشاره به قانون برنامه ششم برای جذب معلمان حق‌التدریسی در کشور گفت: امسال با توجه به بودجه اختصاص داده شده 25 هزار نفر از حق‌التدریسی‌ها جذب خواهند شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: