کد خبر: ۵۰۶۹۲۸
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه نظارت و کنترل اصلی آقای منصوری برعهده پلیس رومانی بوده، گفت: در مکاتبات خواستیم با توجه به تحت‌ نظر بودن متهم برایمان توضیح دهند که چه اتفاقی برای آقای منصوری روی داده است.

به گزارش شفاف، سردار هادی شیرزاد در گفت‌وگوی خبری درباره مرگ غلامرضا منصوری در کشور رومانی اظهار کرد: زمانیکه برای یک متهم اعلان قرمز صادر شود، دادگاه کشوری که متهم در آن حضور دارد، زمانی برای محاکمه شخص مدنظر و برا اساس مستندات کشور درخواست‌کننده اعلان قرمز، تعیین می‌کند.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی تصریح کرد: نوبت دادگاه آقای غلامرضا منصوری نیز در تاریخ 22 تیر تعیین شده بود.

وی خاطرنشان کرد: متهمی که برایش اعلان قرمز صادر شده، تحت نظر پلیس و قوه‌ قضائیه آن کشور قرار خواهد داشت. همچنین متهم یا باید بازداشت شود و به زندان بروند یا اینکه تحت‌الحفظ قرار داده شده و ممنوع‌الخروج شود.

این مقام انتظامی افزود: درباره آقای منصوری با توجه به شرایط کرونایی، حکم قاضی رومانی مبنی بر بازداشت وی در زندان نبود و برای ما نیز در نامه‌ای اعلام کردند که تا تاریخ برگزاری دادگاه، زیرنظر پلیس و قوه‌قضائیه خواهد بود و ممنوع‌الخروج است.

شیرزاد متذکر شد: دو مدل مذکور در تمام کشورها مرسوم است و کشور رومانی مدل دوم را برگزید؛ البته ما در مکاتبات خواستیم با توجه به تحت‌ نظر بودن متهم برایمان توضیح دهند که چه اتفاقی برای آقای منصوری روی داده که باعث مرگ وی شده است.

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه نظارت و کنترل اصلی آقای منصوری برعهده پلیس رومانی بوده، یادآور شد: منتظریم تا شرح ماوقع حادثه برای ما ارسال شود تا با هماهنگی قوه‌قضائیه سایر اقدامات را انجام دهیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: