کد خبر: ۵۰۶۹۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸

کمیته فنی و کمیته جوانان فدراسیون فوتبال به علت زمان کوتاه باقی مانده تا مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان آسیا، به سراغ مربیان نام آشنا در این رده سنی رفته‌اند.

به گزارش شفاف، قرعه کشی رقابت‌های جوانان و نوجوانان قهرمانی فوتبال آسیا روز پنج‌شنبه هفته گذشته در مالزی انجام شد و تیم‌های ملی ایران رقیبان خود را شناختند. تیم ملی زیر ۱۹ سال ایران در گروه نخست با تیم ازبکستان میزبان مسابقات و اندونزی و کامبوج هم‌گروه شده است که روی کاغذ رقیبان چندان قدرتمندی برای راهیابی به مرحله بعد ندارد اما در عمل، هر سه تیم در سال‌های اخیر پیشرفت چشم‌گیری در رده‌های پایه داشته‌اند.

با این وجود، تنها مشکل تیم ملی جوانان مربوط به کناره‌گیری سیروس پورموسوی از هدایت این تیم است که در فاصله کوتاه تا آماده‌سازی تیم جوانان با وجود مشکلات مربوط به شیوع کرونا و تعطیلی اردوهای تدارکاتی به معضل بزرگی تبدیل شده است.

مسابقات قهرمانی فوتبال آسیا در رده سنی زیر ۱۹ از تاریخ ۲۳ مهر تا ۱۰ آبان برگزار می‌شود و طبیعتا زمان زیادی در اختیار سرمربی جدید این تیم نخواهد بود و به همین دلیل کمیته فنی و کمیته جوانان درصدد یافتن یک مربی آشنا به امور تیم‌های پایه است و یا حتی الامکان گزینه‌ای که سابقه مربیگری در این رده سنی را داشته باشد.

در سال‌های اخیر مربیانی مانند عباس چمنیان، امیرحسین پیروانی، حمید استیلی و ... سابقه سرمربیگری در رده‌های سنی پایه را داشتند و برخی به موفقیت‌هایی هم دست یافتند که می‌توان به صعود تیم ملی نوجوانان و جوانان به جام جهانی ۲۰۱۷ در رده‌های سنی زیر ۱۷ و زیر ۲۰ سال اشاره کرد.

با توجه به مدت زمان کوتاه باقی‌مانده برای پرورش بازیکنان و ایجاد هماهنگی در بین بازیکنان، باید دید کمیته فنی فدراسیون فوتبال چه گزینه‌ای را مدنظر دارد و در نهایت آیا به تایید هیات رییسه فدراسیون فوتبال می‌رسد یا خیر.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار