کد خبر: ۵۰۷۰۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲

هر بار که خبری درباره عبور یک سیارک از کنار زمین منتشر می‌شود توجه عمومی به خطارت احتمالی برخورد یک سیارک به زمین نیز بیشتر می‌شود. اما چگونه می‌توان این سیارکها را از زمین دور نگه‌داشت.

به گزارش شفاف، هر بار که خبری درباره عبور یک سیارک از کنار زمین منتشر می‌شود توجه عمومی به خطارت احتمالی برخورد یک سیارک به زمین نیز بیشتر می‌شود. موضوع دفع خطارت ناشی از سیارکها هم تنها به چند سال اخیر محدود نمی شود و از سالها قبل مورد توجه بوده است. حتی دفع سیارک‌ها به موضوعات مختلفی برای فیلم‌های سینمایی با ژانر علمی و تخیلی تبدیل شده‌است.

از همان ابتدا راه‌حلهای گوناگونی برای دفع این مشکل پیشنهاد شده‌است؛ از انفجار سیارک‌ها تا انحراف مسیر. هرکدام از این راه‌حلها هم مشکلات خودشان را داشته‌اند. به عنوان مثال انفجار سیارک‌ها می‌تواند موجب خرد و پراکنده شدن آنها در اطراف زمین شود.

اما راه‌حلهای مبتنی بر انحراف مسیر سیارکها همواره بیشتر مورد پسند بوده است. در همین راستا هم محققان پیشنهاد داده‌اند تا با سیارک تهدیدآمیز را به یک جرم کوچکتر متصل کنند تا مسیر سیارک را منحرف کرده و مانع برخورد آن به زمین شود.

در این روش سیارک خرد نشده و از مدار زمین دور می‌شود. البته این روش هنوز اجرایی نشده و تنها این فرآیند شبیه‌سازی شده‌است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: