کد خبر: ۵۰۷۰۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸

تصمیمات جنجال برانگیز داوی در پیروزی خارج از خانه کهکشانی‌ها نه فقط از سوی هواداران بارسلونا بلکه از جانب رسانه‌های مطرح اروپایی هم واکنش‌هایی به همراه داشته است.

به گزارش شفاف، تصمیمات داوری در بازی شب گذشته (یکشنبه) تیم فوتبال رئال مادرید در خانه سوسیه‌داد با واکنش‌های متفاوتی از سوی رسانه‌های مختلف جهان مواجه شده است.

در این بازی کمک داور ویدئویی (VAR) برای تشخیص سه صحنه کلیدی بازی مداخله کرد که هر سه آنها به سود رئال مادرید اعلام شد. اولین آنها پنالتی بود روی وینیسیوس رخ داد و منجر به ثبت گل اول رئال مادرید توسط سرخیو راموس شد. دومین صحنه مردود اعلام شدن گل سوسیه‌داد بود که کمک داور ویدئویی تشخیص داد بازیکن این تیم در موقعیت آفساید دید دروازه‌بان رئال مادرید را گرفته بوده است. سومین و آخرین صحنه هم برخورد توپ با فسمت فوقانی بازوی بنزما در موقعیت منجر به گل دوم کهکشانی‌ها شد که هند تشخیص داده نشد.

این اتفاقات و تصمیماتی که داور و VAR در هر کدام از آنها اتخاذ کردند واکنش‌هایی را از سوی رسانه‌های معتبر اروپا و جهان در پی داشته است.

در ایتالیا نشریه گاتزتا دلواسپورت با تیتر «رئال با جنجال به صدر جدول رسید» به ماجرا اشاره داشته و نوشته :« بازی در آنوئتا سرشار از تصمیمات بحث برانگیز و جنجالی بود، جایی که سفیدها مقابل یک رئال سوسیه‌داد یکدست و منسجم جنگید.» گازتا به غرولند‌های میزبان باسکی و عدم توجه داور به آنها هم اشاره داشته است. کوریره دیگر نشریه معتبر ایتالیایی هم صحنه گل دوم رئال مادرید را مشکوک توصیف کرده است.

تصمیات داوری بازی رئال مادرید و سوسیه‌داد، توجه نشریات انگلیسی را هم جلب کرده است. نشریه دیلی‌میل تصمیم داور برای اعلام پنالتی به سود رئال مادرید را «سخاوتمندانه» توصیه می‌کند و می‌نویسد:«راموس وبنزما با کمک تصمیمات VAR یک پیروزی حیاتی را در گرماگرم کورس قهرمانی لالیگا برای تیم زین‌الدین زیدان به ارمغان آوردند.

در فرانسه نشریه اکیپ با چاپ عکسی از مهاجم فرانسوی کهکشانی‌ها روی جلدش و اشاره به نقش او در پیروزی این تیم با زدن گل دوم تیمش، با این تیتر به جنجال داوری بازی پرداخته است:« یک بار دیگر رئال مادرید متهم به نفع بردن از قضاوت‌های جانبدارانه داوران خواهد شد. یکشنبه شب، رئال مادرید به لطف چند تصمیم جنجال‌برانگیز داوری بازی را برد. اکیپ نه تنها مردود اعلام شدن گل سوسیه‌داد را نادرست دانسته بلکه مدعی شده که کاسمیرو، هافبک برزیلی رئال مادرید هم باید بابت یکی از خطاهایی که مرتکب شد کارت قرمز می‌گرفت.

نشریه اوله آرژانتین هم با تیتر «من اینجا تصمیم‌گیرنده هستم» درباره صحنه‌های بحث‌برانگیز بازی رئال مادرید مقابل میهمان باسکی نوشته است:« بار دیگر با کلی جنجال، رئال مادرید برد و از بارسلونا سبقت گرفت اما تنها به لطف نتایج بهتر در بازی‌های رودررو. رئال مادرید با نتیجه 2 بر یک بازی‌ای که کلی حرف برای صحبت درباره مسائل داوری آن وجود خواهد داشت را برد. فعلاً مادرید یک چیز برای همه روشن کرده است: اینکه VAR باشد یا نباشد برایش فرق نمی‌کند.

یکی دیگر از نشریاتی که به تصمیمات بحث برانگیز داوری بازی رئال مادرید و سوسیه‌داد اشاره داشته، روزنامه اسپورت کاتالونیا است که سالم اعلام شدن گل کریم بنزما را با گل مردود شده لیونل مسی در سوپرجام اسپانیای فصل جاری مقابل والنسیا مقایسه و به تفاوت نظر VAR در تشخیص این دو صحنه پراخته است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار