کد خبر: ۵۰۷۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۰

اگرچه ایران کشوری چهار فصل است، ولی با شروع فصل تابستان بازار گردشگری و اجاره ویلا ها در سراسر کشور به اوج خود می‌رسد .

فصل تابستان همراه با تعطیل شدن مدارس و دانشگاه ها است و به همین دلیل بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند این فصل را برای سفر به نقاط مختلف ایران انتخاب کنند. اگرچه امسال به دلیل شیوع کرونا بازار گردشگری کمی دیرتر شروع به کار کرد، ولی با خستگی مردم از خانه نشینی، امسال نیز با شروع فصل تابستان بازار سفر و گردشگری در سراسر ایران داغ است.

بازار داغ بوم گردی و اجاره ویلا، با شروع فصل تابستان

به کجا سفر کنیم؟

ایران کشوری چهار فصل است و در هر فصل از سال می توان منطقه خوش آب و هوایی را برای سفر انتخاب کرد. ضمن اینکه خوش آب و هوا بودن منطقه تنها دلیل سفر نیست، و بسیاری از افراد با اهدافی مثل زیارت، بازدید از اماکن تاریخی، آشنایی با فرهنگ های مختلف، یا و یا دلایل دیگر اقدام به سفر می‌کنند. اما دلیل سفر شما هر چه که باشد قطعاً نیاز به اقامتگاهی برای ماندن و استراحت کردن خواهید داشت.

 

تعداد هتل ها در مناطق مختلف ایران چندان زیاد نیست و همینطور هزینه بالای هتل ها باعث می شود که بسیاری از افراد اقامتگاه های دیگری را برای ماندن انتخاب کنند. علاوه بر این اقامت، در هتل به راحتی اقامت در اقامتگاه های شخصی نیست. اقامتگاه هایی مثل ویلا، اتاق، آپارتمان، و اقامتگاههای بوم گردی، از جمله اقامتگاه هایی هستند که مسافران  برای ماندن و استراحت در طول سفر انتخاب می‌کنند.

 

روش های اجاره ویلا

روال سنتی و قدیمی اجاره ویلا به این صورت بود که مردم به شهر مورد نظر خود سفر می‌کردند و سپس با پرس و جو جایی را برای اقامت انتخاب می‌کردند. ولی امروزه روش های بهتری هم برای اجاره ویلا و اقامتگاه وجود دارد. از جمله این روشها سایت های رزرو اقامتگاه و ویلا هستند.

 

شبکه بوم گردی

وب سایت شبکه بوم گردی به نشانی boomgardi.net اخیراً با هدف برقراری ارتباط بین مالکان اقامتگاه و مسافران آغاز به کار کرده است. در این وب سایت می توانید اقامتگاه های موجود در منطقه مورد نظر خود را مشاهده کرده و سپس با توجه به بودجه، تعداد نفرات و همچنین زمان سفر خود، بهترین اقامتگاه را انتخاب کنید. اقامتگاه هایی همچون ویلاهای عادی، ویلاهای لوکس و استخردار، اقامتگاه های بوم گردی، اتاق، سوئیت، و آپارتمان، از جمله اقامتگاه های قابل رزرو در وبسایت بوم گردی هستند.

 

مسافران می‌توانند قبل از سفر به منطقه مورد نظر خود، اقامتگاه های منطقه را مشاهده کرده و سپس آن را رزرو کنند تا بعد از رسیدن به مقصد، دغدغه‌ای برای اجاره اقامتگاه نداشته باشند. اجاره ویلا هرگز به این سادگی نبوده است.

 

افراد به روشهای مختلفی سفر می کنند. بعضی ترجیح می دهند در اقامتگاه های لوکس مستقر شوند و یا هتل های گران قیمت را انتخاب میکنند، و بعضی ترجیح می دهند در اقامتگاه های سنتی و بوم گردی مستقر شوند. بوم گردی نه تنها باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های اقامتگاه شما میشود، بلکه می‌توانید از غذاهای سنتی و محلی نیز استفاده کنید و با فرهنگ های بومی ایران نیز آشنا شوید.

 

در هر صورت فرقی نمی کند که هدف سفر شما چه چیزی باشد و به دنبال چه نوع اقامتگاهی باشید. شما می توانید اقامتگاه مورد نظر خود را به سادگی در شبکه بوم گردی انتخاب و رزرو کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار