کد خبر: ۵۰۷۰۹۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹

شاید بد نباشد پیش از اینکه شرکت پخش و بازاریابی خود را تاسیس کنید ، ابتدا کمی درمورد انواع روش های پخش ، بخصوص پخش و توزیع مویرگی بدانید ; زیرا یکی از متداول ترین روش ها در صنعت پخش و بازاریابی ، پخش مویرگی میباشد، که با مدیریت خوب و انجام صحیح آن می توان روند پخش و سوددهی شرکت را به طرز چشمگیری افزایش داد.

پخش مویرگی فرایندی است که تولید کننده از طریق آن ، محصولات و خدمات خود را بدست مشتریان میرساند. یکی از مزایای این روش مستقیم این است که دست واسطه از بازار کوتاه میشود در نتیجه مشتری مستقیما از عمده فروش و یا تولید کننده خرید می کند. پخش مویرگی در واقع ارسال محصولات به فروشنده نهایی است . در واقع ، شرکت های پخش مویرگی یکی از مهم ترین عوامل در توزیع و پخش محصولات در سراسر کشور هستند .

در بیشتر مواقع ، زمانی که گزینه های متعددی برای انتخاب مشتری وجود دارد و رقابت بین برندها شکل میگیرد ، استفاده از پخش مویرگی ضرورت پیدا میکند. زیرا استفاده از توزیع مویرگی باعث کنترل و مدیریت بازار ، کاهش ریسک مالی ، ارتباط مستقیم با مشتریان و همینطور کاهش ریسک از دست دادن مشتریان میشود.

به طور کلی ، شرکت های پخش مویرگی به دو دسته « مستقل » و « وابسته » تقسیم میشود. شرکت های پخش وابسته جزء موسساتی هستند که زیر نظر هلدینگ شرکت‌های تولیدی خودشان مشغول به فعالیت هستند و فقط باید محصولات تولیدی خود را توزیع و پخش کنند.   شرکت های پخش و فروش مویرگی مستقل به طور همزمان با چندین برند کار می‌کنند و فعالیت اصلی آن‌ها پخش کالاهای شرکت‌های فعال در صنعت غذایی، دارویی و شوینده است.

پخش مویرگی چیست و چه تاثیراتی بر میزان فروش دارد

معرفی نرم افزار توزیع و پخش مویرگی

پخش مویرگی در کنار تمام مزایایی که دارد ، از یک نقطه ضعف بزرگ برخوردار است و آن هم نیاز به مدیریت منابع انسانی جهت انجام مدیریت زنجیره توزیع میباشد. به همین دلیل استفاده از نرم افزار توزیع و پخش مویرگی اهمیت بسیاری پیدا می کند. زیرا با استفاده از این نرم افزارها علاوه بر اینکه میتوانید منابع انسانی خود را به راحتی و با دقت بالا مدیریت کنید ، در پرداخت هزینه برای نیروی انسانی نیز صرفه جویی میشود.

استفاده از نرم افزار فروش مویرگی مزایای بسیاری برای مدیران شرکت های پخش دارد . از جمله اینکه : باعث مشخص شدن ساعت کار دقیق بازاریاب ها میشود ، امکان مشاهده وضعیت بازدید بازاریاب ها نسبت به هر مشتری که به او اختصاص یافته  است وجود دارد ، تعریف بیش از بیست نوع فرمول تخفیف و محاسبه خودکار در سیستم وجود دارد ، قابلیت مشاهده نقشه و ردیابی و همینطور متناسب سازی کدینگ حسابداری نیز فراهم میشود.

در این زمینه نرم افزارهای مختلفی با هدف کمک به بهود فرایند پخش مویرگی شروع به کار کرده اند که یکی از قدیمی ترین و بهترین آنها ، نرم افزار توزیع مویرگی رخش میباشد که برای کسب و کارهایی که با پخش مویرگی محصولات در ارتباط هستند و به دنبال نرم‌افزارهای متعددی برای رسیدگی به امور مختلف در خصوص پخش هستند، این نرم افزار ویزیتور برای اندروید می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

از جمله مشخصات و قابلیت های نرم افزار فروش مویرگی رخش میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

پخش مویرگی چیست و چه تاثیراتی بر میزان فروش دارد

  • مشخص کردن سطح دسترسی برای دسترسی کاربران متفاوت
  • ایجاد رقابت سالم بین بازاریاب ها در جهت افزایش فروش و درآمد
  • امکان تعریف انبار و تغییر موجودی به محض فروش کالا و خارج شدن از انبار
  • گزارش عملکرد بازاریاب ها بر اساس مشتری ، بازه زمانی روزانه ، هفتگی و ماهانه
  • صدور فاکتور فروش به محض انجام ویزیت موفق
  • امکان مشاهده اطلاعات ویزیت های موفق و ناموفق فروشگاه ها
  • تعریف و نمایش لوکیشن برای راننده ها

علاوه بر تمام ویژگی های فوق ، یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از نرم افزار توزیع مویرگی رخش ، قیمت بسیار مناسب و باورنکردنی آن میباشد. هزینه استفاده از تمام خدمات و سرویس های رخش ماهانه فقط 25000 تومان میباشد و اگر کل هزینه یک سال را یکجا تسویه کنید هزینه 10 ماه و اگر هزینه شش ماه را  بپردازید در واقع هزینه 5 ماه را پرداخت میکنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد نرم افزار توزیع و پخش مویرگی رخش و همچنین مقایسه مشخصات سایر شرکت های نرم افزاری دیگر ، میتوانید به وب سایت رخش اپ مراجعه کنید.

 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار