کد خبر: ۵۰۷۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۹

نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد گفت: تلاش دولت ایران برای مشارکت در چالش جهانی مبارزه با مواد مخدر ستودنی است.

به گزارش شفاف، الکساندر فدولوف در نشست تخصصی با مسئولان و دست‌اندرکاران امر مبارزه با موادمخدر اظهار کرد: مواد مخدر معضلی پیچیده و برشی از مسایل بهداشتی و اجتماعی در جامعه است و سالانه نیم میلیون نفر در دنیا بر اثر سو مصرف موادمخدر جان خود را از دست می‌دهند.

نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد افزود: مواد مخدر دارای ابعاد بحرانی است و جامعه بین‌الملل مصمم است که با معضل جهانی موادمخدر مقابله کند.

وی بیان کرد: طبق شعار امسال سازمان ملل در روز جهانی مبارزه با موادمخدر، دانش بیشتر، موجب مراقب بهتر می‌شود و این دفتر تلاش خواهد کرد تا این شعار و اهدافش به خوبی در دنیا منعکس شود.

فدولوف ادامه داد: از موادمخدر به عنوان اختلال مزمن باید پیشگیری شود و دانش کنترل موادمخدر نیز توسعه یابد.

نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد بر حل مشکلات زنان، یکپارچگی جامعه جهانی برای پیشگیری از جرم و خشونت، انجام پژوهشها و تحلیلها برای سیاست‌گذاری و ایجاد همکاری بین‌المللی در امر مبارزه با موادمخدر تأکید کرد و گفت: UNODC مصمم به همکاری تنگاتنگ برای مقابله با چالشهای موادمخدر است.

نماینده دفتر UNODC افزود: تلاش ایران در کشفیات موادمخدر بسیار قابل توجه است به‌گونه‌ای که در گزارش سال 2020 مدیر اجرایی دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل، 90 درصد تریاک، 26 درصد هروئین و 48 درصد مرفین در سطح جهانی توسط ایران کشف می‌شود.

وی متذکر شد: تلاش دولت ایران برای مشارکت در چالش جهانی مبارزه با مواد مخدر ستودنی است و UNODC برای ارتقا سطح همکاری‌ها و مباحث مشترک در مواد مخدر با ایران تلاش دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: