کد خبر: ۵۰۷۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد فشار حداکثری آمریکا بر مردم ایران را غیرانسانی دانست و گفت جمهوری اسلامی درباره منافع مشروع ملی و منطقه‌ای خود با کسی مذاکره نخواهد کرد.

به گزارش شفاف، علیرضا میریوسفی روز سه‌شنبه این مطلب را در پاسخ به مقاله «فریب‌های پیش از توافق ایران» وال استریت ژورنال نوشت و افزود: برجام، تمامی نگرانی‌های مربوط به برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را برطرف می‌سازد.

وی ادامه داد: بعد از 2 سال مذاکرات فشرده، همه طرف‌ها رضایت داشتند که کلیه موضوعات از جمله پرونده ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران (PMD) برطرف شدند که توسط آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در سال 2015 بسته شد.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: اتهام شما مبنی بر اینکه آنها بسته نشدند، یک سفسطه است و نه‌تنها کشورهایی که توافق را امضا کردند، بلکه آنهایی که همچنان به‌عنوان شرکت‌کننده باقی مانده‌اند هم آن را تأیید نکردند.

میریوسفی با اشاره به بخش دیگر این مقاله تأکید کرد: این پیشنهاد که ایالات متحده باید به‌اصطلاح "اهرم جدید مبتنی بر فشار حداکثری خود را حفظ کند" غیرانسانی و ناعادلانه است زیرا سیاست فشار حداکثری چیزی جز حفظ تحریم‌های غیرقانونی با هدف اعمال فشار بر مردم ایران نیست.

وی خاطرنشان کرد: قطعا، این سیاست بر اقتصاد ما تأثیر گذاشته و از طریق تاکتیک‌های قلدری و تحریم‌های غیرقانونی فراسرزمینی خود، مانع تجارت عادی کشورهای دیگر با ایران شده است.

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: ایران به‌طور اطمینان به زانو در نیامده است و التماس نمی‌کند تا مذاکرات جدید را آغاز کند و هرگز درباره برنامه موشکی کاملاً دفاعی یا منافع مشروع ملی ــ منطقه‌ای خود هم مذاکره نخواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: