کد خبر: ۵۰۷۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵

کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» از سوی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی روانه بازار کتاب شد.

به گزارش شفاف، آنچه در مباحث این کتاب بررسی می‌شود، تحصیل و درک سیره امامین انقلاب در راهبری انقلاب در عرصه سیاست خارجی است، اینکه چطور انقلاب و کشور را در این عرصه راهبری می‌کنند، چطور در فراز و نشیب‌های پیش آمده چاره‌جویی دارند و این حرکت عظیم انسانی، اجتماعی و سیاسی را پیش می‌برند.

به دنبال شناخت سیره امامین انقلاب به عنوان آخرین تجربه علمی، عملی، عینی و بالاترین دارایی شیعه هستیم تا بتوانیم نسبت خود را با آن مشخص کنیم و بدانیم آیا نسبت موافق و همراه با آن داریم یا مخالف و یا در مواردی همراه هستیم و در مواردی خیر؟

اما چرا سیره امامین انقلاب؟ چرا سیره اهل‌بیت را بررسی نمی‌کنیم؟ نسبت سیره اهل‌بیت و سیره امامین انقلاب چیست؟ حرکت اهل بیت علیهم‌السلام در فراز و نشیب‌های مختلف تاریخ به دنبال تحقق یک طرح واحد است، طرحی که یک انسان 250 ساله با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی الگوهای مختلفی برای پیشبرد آن اتخاذ می‌کند و حرکت امامین انقلاب نیز در امتداد آن در بستر تکرارهای تاریخ است، حرکتی که به دنبال پیش برد و تحقق غایات همان طرح است، طرحی که با شناخت الگوهای رفتاری آن در بستر زمان می‌توانیم الگوی رفتار امروز خود را به خوبی یافته و متناسب با آن رفتار خود را سامان دهیم.

اگرچه شناخت تاریخ و سیره اهل‌بیت به عنوان یک کار اجتهادی و دقیق کاری نسبتاً سخت و تخصصی است اما شناخت سیره امامین انقلاب در بستر تاریخ معاصر که اقتباس شده و الگو گرفته از همان طرح و در امتداد آن است راهنمای خوب برای شناخت طرح کلان اهل‌بیت و بایسته‌های تکلیف امروز است.

مؤلف این کتاب حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی، برای رسیدن به منطق رهبری از انتهای ماجرا شروع می‌کند؛ یعنی عوض گزارش منطق رهبری و سپس تطبیق بر مباحث تاریخی از بررسی عینی ماجراهای تاریخی به فهم و استخراج منطق رهبری دست می‌یابد.

نگارنده این مجموعه را در 3 فصل تألیف کرده است که، فصل اول به وقایع سال‌های 60 تا 76 می‌پردازد، فصل دوم شامل اتفاقات 76 تا 84 است و فصل سوم به جریانات  سال‌‌های 94 تا 98 می‌پردازد. این کتاب توسط انتشارات باقرالعلوم علیه‌السلام، در 153 صفحه به زینت تبع آراسته شده است.

امام خامنه‌ای , امام خمینی(ره) ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: