کد خبر: ۵۰۷۱۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲

جدیدترین فصل «زنده‌باد زندگی» از شنبه ۷ تیرماه به تهیه‌کنندگی و با اجرای محمدجعفر خسروی حوالی ۱۱:۰۰ روانه آنتن می‌شود.

به گزارش شفاف، تهیه‌کننده «زنده‌باد زندگی» ضمن اعلام آغاز به پخش این برنامه از هفته آتی بیان کرد: در چند دوره اخیر سعی کردیم با رویکرد مستقیم و مؤکد به موضوعات اقتصادی به زبان خانواده توجه ویژه‌ای داشته باشیم. به این دلیل که سال‌های متوالی با چالش‌های اقتصادی مواجه بودیم و باید به این مهم می‌پرداختیم. از سوی دیگر بخشی از فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی مقتضیِ مأموریت‌های شبکه دو هم در چشم‌انداز ما قرار می‌گرفت نظیر موقعیت‌های مختلف سیاسی اجتماعی شهادت سردار سلیمانی، 22 بهمن، انتخابات و ... که جلد اجتماعی به خودمان گرفتیم.

خسروی با اشاره به بارزترین وجه تمایز این دوره از «زنده باد زندگی» نسبت به فصل‌های پیشین گفت: در فصل نهم «زنده باد زندگی» به طور منحصر، خانوادگی خواهیم بود. «زنده باد زندگی» متمرکز بر خانواده و زندگی خانوادگی خواهد بود و تأکید می‌کنم متأسفانه گاهی ذیل عنوان برنامه‌های «خانوادگی» برنامه‌های «خانه‌داری» را قرار می‌دهیم اما زنده‌باد زندگی برنامه خانه‌داری نیست بلکه برنامه «خانواده‌‌‌داری» است.

 وی ادامه داد: موضوعاتی نظیر فرزندآوری، فرزندپروری، مهارت‌های ارتباطی زوجین، ازدواج و روابط عاطفی، روابط فرزندان و افراد خانواده، رابطه خویشاوندان و نیازهای خانواده به عنوان هسته اولیه جامعه را به بحث گذاشته و به مرور سعی خواهیم کرد تصویری از زندگی معاصر خانواده ایرانی را به نمایش بگذاریم. 

خسروی با بیان اینکه طبیعتاً کوشش مؤکد ما این است که مقید و محصور به خانواده‌های شهرنشین و شهرهای بزرگ و پایتخت نباشیم، افزود: تلاش می‌کنیم خانواده را به مفهوم رایج ایرانی در همه جغرافیای ایران به نمایش بگذاریم. 
این تهیه‌کننده و مجری درباره بخش‌های مختلف این برنامه گفت: در ادوار گذشته زنده باد زندگی را ذیل چند عنوان و چند گروه بررسی می‌کردیم. «خانواده سالم» که به مسائل بهداشت سلامت جسم و روان خانواده می‌پرداخت، در «خانواده پاک» به آسیب‌های اجتماعی و بالأخص اعتیاد در خانواده توجه داشتیم، ذیل عنوان «خانواده مولد» به خانواده‌هایی می‌پرداختیم که کوشش می‌کنند از عادات مصرفی به عادات تولیدی عزیمت کنند و سعی نمی‌کنند صرفاً مصرف کننده باشند، در «خانواده کامل» سعی می‌کردیم خانواده‌ای را که به فرزندآوری پرداخته و احساس کمال نسبی را تجربه می‌کند میزبان باشیم و به نقد نیازهای فرآیند فرزندآوری در جامعه بپردازیم. همین طور به بازشماری ویژگی‌های کارکردی مثبت و اجتناب‌ناپذیر فرزندآوری در یک خانواده بپردازیم. امیدواریم در دوره آتی نیز باب بحث‌های مفیدی را برای خانواده‌‌های ایرانی بگشاییم.

بخشی از عوامل این برنامه عبارتند از: لیدا عرفانیان سردبیر، محمد اجاقلو تدوینگر، امیرحسین خسروی کارگردان، ناهید محققی گرافیست، علی برادران حکاک دکوراتور، ابوالفضل سلطانی فضای مجازی البته در کنار گروه دیگری از دوستان به کار تولید مستندها و میان‌برنامه‌ها خواهند پرداخت.

برنامه «زنده‌باد زندگی» کاری است از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی و اجرای محمدجعفر خسروی که شنبه تا چهارشنبه حوالی 11:00 از شبکه دو روانه آنتن می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: