کد خبر: ۵۰۷۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵

شرکت هواپیمایی سان اکسپرس داچلند تحت مالکیت مشترک لوفت هانزای آلمان و ترکیش ایرلاینز، که با ناوگانی متشکل از ۲۰ هواپیما گردشگران آلمانی را به مقاصدی مانند یونان و بلغارستان می رساند، تعطیل و ۱۲۰۰ نفر بیکار می شوند.

به گزارش شفاف، لوفت هانزا، بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان، شرکت هواپیمایی ترکی سان اکسپرس را که با آن قرارداد مشترک دارد تعطیل می کند. این اقدام در راستای اقدامات لوفتهانزا برای کاهش هزینه ها و کوچک کردن شبکه در بحبوحه سقوط تقاضا انجام می شود.

 شرکت هواپیمایی سان اکسپرس داچلند که با ناوگانی متشکل از 20 هواپیما گردشگران آلمانی را به مقاصدی مانند یونان و بلغارستان می رساند، تعطیل شده و 1200 نفر بیکار می شوند.

هفت هواپیمای پهن بدنه ایرباس A330 در اختیار لوفت هانزا قرار می‌گیرد و 11 هواپیمای کوچک بوئینگ 737 به شعبه ترکی سان اکسپرس منتقل شده و تحت نظارت یک اپراتور هوایی دیگر به پرواز ادامه می دهند.

 بزرگترین شرکت هواپیمایی اروپا صد هواپیما از ناوگان هوایی خود را کنار می‌گذارد چون  پیش‌بینی‌شده بحران ویروس کرونا تا چند سال آینده تقاضا برای پرواز را پایین نگه می‌دارد. لوفت هانزا قبلاً شرکت هواپیمایی جرمن وینگز را که پروازهای ارزان قیمت برگزار می‌کرد تعطیل کرده و هشدار داده بود کاهش پروازها 22 هزار شغل را در خطر قرار میدهد.

لوفت هانزا به همراه شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز مالک سان اکسپرس هستند. بخش باقی مانده از این مشارکت با 60 هواپیما از جمله 11 هواپیمای بوئینگ 737 که به آن منتقل می شود، بر پروازهای تعطیلاتی از آلمان، اتریش و سوئیس به ترکیه  وهمچنین پروازهای داخلی ترکیه تمرکز خواهد کرد.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار