کد خبر: ۵۰۷۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴

یکی از دغدغه‌های خودروسازان مدرن پیدا کردن راهکار‌های تازه برای ممانعت از تصادف‌های رانندگی است که به تازگی راداری اختراع شده که می‌تواند مانع از تصادف در پیچهای خطرناک شود.

به گزارش شفاف، سیستم‌های جدید راداری خودرو می‌تواند موانع پیش روی خودرو را پیش‌بینی کند و درباره آنها هشدار بدهند؛ در مراحل تکامل یافته‌تر از حرکت خودرو هم جلوگیری می‌کند اما این رادارها قادر به شناسایی موانع در پیچ‌های خطرناک نبودند و همین موضوع باعث بروز تصادف در پیچ‌های خطرناک می‌شود.

دانشمندان دانشگاه پرینستون برای ارتقای سیستم تشخیص موانع در پیچ‌ها، راداری اختراع کرده‌اند که می تواند موانع را در آنسوی پیچ شناسایی کند!

این نوع رادار از بیس رادارهای داپلر بوده که بسیار معمولی و ارزان هستند که جلوی ماشین نصب می‌شوند و با برخورد به دیواره‌ها به حرکت خود ادامه داده و موانعی که در راستای حرکت مستقیم خودرو نیستند، شناسایی کند.

مسیر موج‌های منعکس شده از خط مستقیم خارج شده و موانع اطراف را هم شناسایی می‌کند تا در نهایت با بازگشت به دستگاه دریافت کننده اطلاعات بیشتری را به حسگر منتقل کند؛ حسگر هم امواج دریافتی را با نوعی الگوریتم هوش مصنوعی تحلیل کرده و موانع پیش رو را بررسی می‌کند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: