کد خبر: ۵۰۷۴۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

همزمان با فرارسیدن سالروز فاجعه هفتم تیر ماه، «عماریار» مجموعه مستندهایی با موضوع ترور و حوادث ابتدای انقلاب را ارائه کرد.

به گزارش شفاف، همزمان با فرارسیدن سالروز فاجعه هفتم تیرماه، «عماریار»، مجموعه مستندهایی با موضوع ترور و حوادث ابتدای انقلاب برای تماشای خانگی ارائه کرد.

مستند «سازمان» به تهیه‌کنندگی مهدی رمضانی و کارگردانی محمدرضا هراتی که در مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تولید شده اولین اثر بسته فیلم سامانه «عماریار» برای خرید و تماشای خانگی به مناسبت فرارسیدن هفتم تیرماه و هفته ترور است.

این مستند به بررسی بخشی از تاریخچه سازمان مجاهدین خلق، تأسیس، روند تغییر ایدئولوژی و ورود به فاز مسلحانه در سال 1360، جزئیات عملیات مهندسی و ترور‌های دهه 60 می‌پردازد. پشت پرده ارتباط و پیوند ابوالحسن بنی‌صدر و سازمان مجاهدین خلق، از دیگر مباحث مهمی است که در مستند «سازمان» مورد بررسی و واکاوی قرار می‌گیرد.

مستند , شهدای ترور ,

مستند «ادوارد» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمدباقر شاهین و تهیه شده در مرکز مستند سوره دیگر فیلم سامانه «عماریار» برای خرید و تماشای خانگی است.

این مستند، روایتی از زندگی شخصیتی به نام ادوارد که 38 سال از زندگی‌اش را در غربت و اسارت گذرانده است. ادوارد 9 سال اسیر جنگی بوده و بعد از پیوستن به سازمان مجاهدین خلق 12 سال را در اشرف می‌گذراند. وی پس از خروج از سازمان به آلمان می‌رود و در آن‌جا زندگی می‌کند.

«بهمن 60» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ایمان گودرزی و تهیه شده در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سومین اثری است که به مناسبت هفته ترور در دسترس علاقه‌مندان و مخاطبان قرار گرفته است.

این مستند، به شهر آمل و حمله ضدانقلاب در اوایل انقلاب به این شهر در 6 بهمن 1360 پرداخته و از زبان مدافعان شهر، دفاع بدون سلاح و خودجوش مردم این شهر و شکست منافقان را روایت می‌کند.

مستند «سی و ششمین روز زمستان» به کارگردانی و تهیه کنندگی حجت‌الله اسحاقی اطربی، چهارمین اثر سامانه «عماریار» برای خرید و تماشای خانگی ویژه هفته ترور است.

این مستند، روایتی از شورش کمونیست‌ها در سال‌های نخست پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، اوضاع زمانی ملتهب می‌شود که این گروه جنگل‌های آمل را به عنوان پناهگاه انتخاب می‌کنند و نام گروه خود را سربداران می‌نامند.

مستند «یک روز به خصوص» به کارگردانی میکائیل دیانی و تهیه شده در بسیج صدا و سیما، اثر بعدی سامانه «عماریار» برای خرید و تماشای خانگی به مناسبت فرارسیدن هفتم ترور است.

این مستند به مخاطبان نشان می‌دهد که در کوران بحث‌های سیاسی بین اعضای حزب جمهوری اسلامی در مجلس شورای اسلامی و بنی صدر خبری مردم را شوکه می‌کند؛ آیت الله سید علی خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران ترور می‌شود، این مستند داستان اتفاقات آن روز به خصوص را از زبان شاهدان عینی برایمان روایت می‌کند.

مستند , شهدای ترور ,

مستند «آقای دادستان» در مورد شهید اسدالله لاجوردی است و نگاهی به شخصیت این شهید در دهه 60 و برخوردهای او با منافقان دارد که توسط محسن اسلام‌زاده تهیه و کارگردانی شده است.

مجموعه مستند سریالی «به نام خلق» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ایمان گودرزی اثر بعدی سامانه «عماریار» برای خرید و تماشای خانگی به مناسبت فرارسیدن هفتم تیرماه است.

این مجموعه مستند، به روایت اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق از ابتدای شکل‌گیری تاکنون می‌پردازد. این مجموعه از نحوه شکل‌گیری فعالیت‌های قبل و بعد از انقلاب اسلامی و فعالیت‌های حال حاضر این گروهک تروریستی را به تصویر می‌کشد.

مستند , شهدای ترور ,

مخاطبان می‌توانند برای اطلاع از دیگر فیلم‌ها و مستندهای ساخته شده با موضوع ترور و دهه 60 به بلاگ عماریار به آدرس blog.ammaryar.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: