کد خبر: ۵۰۷۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶

رئیس اداره طرح عمومی وزارت بهداشت گفت: پس از شیوع کرونا توزیع نیروهای حوزه سلامت در مراکز درمانی با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار بوده است.

به گزارش شفاف، امید فتحی‌زاده رئیس اداره طرح عمومی وزارت بهداشت در گفت و گویی، با اشاره به توزیع جامعه پزشکی در کشور و به خصوص در مناطق محروم و کم برخوردار، اظهار کرد: جایگاه نیروی انسانی در نظام ارائه خدمات بهداشتی- درمانی مهم است و در شرایط شیوع بیماری کرونا مراکز درمانی و بیمارستان‌های سراسر کشور باید از نظر پزشک عمومی، متخصص و پرستار  تامین باشند.

اعزام ۱۶۰ پزشک عمومی به مراکز درمانی سراسر کشور پس از شیوع کرونا

او ادامه داد: در سال ۹۹ تعداد ۱۶۰  پزشک‌عمومی، ۵۸ دندانپزشک عمومی به صورت مستقیم به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها اعزام شدند و در  نوبت اول اعزام ادواری نیز ۲۲۷ پزشک عمومی و ۶۷ دندانپزشک عمومی در سراسر کشور به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار توزیع شده است.

رئیس اداره طرح عمومی وزارت بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر گواهی تعداد ۱۴۵ گواهینامه، معرفی‌نامه پایان و معافیت توسط کارشناسان بررسی صادر شده است.

او ادامه داد: جامعه پزشکی در زمان شیوع بیماری کرونا و مقابله با این عارضه نمره خوب و قابل قبولی  را کسب کرده است و یکی از کار‌های مهم پس از هنگام شیوع بیماری کووید۱۹ توزیع مناسب و کافی نیرو در رشته‌های مختلف حوزه سلامت به ویژه در نقاط محروم و کم برخورداربوده  است.

رئیس اداره طرح عمومی وزارت بهداشت گفت: تا پایان اردیبهشت سال جاری تعداد ۵۳ پزشک، ۸ دندانپزشک، ۲۷ کارشناس اتاق عمل، ۴۹ بهیار، ۱۷۳۹  پرستار، ۶۷۷ ماما، ۲۲۰ داروساز، ۳۸۷ روانشناس بالینی، ۴۳۳ کارشناس علوم آزمایشگاهی و ۸۷ رادیولوژیست به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار معرفی شده است.

انتهای پیام/ 

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار