کد خبر: ۵۰۷۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف ۸۰ هزار لیتر فرآورده نفتی قاچاق و ۱۰۰۰ لیتر روغن موتور تقلبی به ارزش ۵ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال در پایتخت خبر داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ نعمت اله علیپور رئیس پلیس امنیت اقتصادی اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر دپوی مقادیر زیادی فرآورده نفتی در کهریزک، ماموران پلیس امنیت اقتصادی پایتخت بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

وی با اشاره به اینکه تیمی از ماموران به نشانی اعلامی اعزام شدند، گفت: تحقیقات اولیه نشان از این داشت، فردی بدون مجوز‌های قانونی کارگاه تغلیظ احداث کرده و با همکاری تعدادی از رانندگان خودرو‌های نفتکش، فرآورده نفتی " گازوئیل" و روغن موتور تقلبی در این مکان جمع آوری و از شبکه توزیع خارج می‌کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی بیان داشت: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضایی منعکس و تیمی از ماموران به نشانی کارگاه اعزام شدند و از داخل تانکر‌های نصب شده در محوطه کارگاه و نفتکشی که در حال خروج از داخل کارگاه بود، ۸۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی و ۱۰۰۰ لیتر روغن تقلبی کشف کردند.

وی تصریح کرد: ماموران حاضر در صحنه مدارک مربوط به محموله را از راننده نفتکش تقاضا کردند که راننده بارنامه‌ای را در اختیار پلیس قرار داد در تحقیقات اولیه مشخص شد این بارنامه برای روغن موتور است.

سرهنگ علیپور با اشاره به اینکه در این رابطه ۴ متهم دستگیر شدند، گفت: با دستور قضایی کارگاه پلمب و فرآورده‌های نفتی کشف شده برای آزمایش و نگهداری تحویل شرکت نفت تهران شد.

به گفته سرهنگ علیپور، ارزش فرآورده‌های نفتی مکشوفه طبق اعلام نظر کارشناسان شرکت نفت ۵ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال برآورد شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار