کد خبر: ۵۰۷۴۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸

گیاه یوکا درختچه‌ای با برگ‌های بزرگ و کشیده است که به دلیل دارا بودن گل‌های زیبا طرفداران زیادی دارد.

به گزارش شفاف،گیاه یوکا درختچه‌ای با برگ‌های بزرگ و نوک تیز است، این گیاه هر چند سال یکبار گل‌های سفیدی می‌دهد که زیبایی خاصی به گیاه شما می‌دهد.

پس از گل دهی میوه‌های قهوه‌ای رنگ گوشتی و تخم مرغی شکل ظاهر میشود که تا ۲.۵ سانتی متر طول دارد. گیاه یوکا می‌تواند تا ۹ متر در ارتفاع رشد کند و در عرض تا ۴.۵ متر گسترده شود، اما معمولا کمتر از ۶ متر ارتفاع میگیرد.

این گیاه نسبت به شرایط نامساعد نور، دما و هوا بسیار مقاوم است و در هر جای خانه می‌توان از آن استفاده کرد و به همین دلیل در اکثر خانه‌ها دیده می‌شود. درخت یوکای امریکایی، بلندترین گونه از جنس یوکادر از خانواده خنجریان است.

این گیاه دو گونه دارد یکی که فاصله برگ‌ها در آن زیادتر است و گل نمی‌دهد و این نوع برای آپارتمان بیشتر توصیه می‌شود و نوع دیگر که فاصله برگ‌های آن کمتر است و گل‌هایی به شکل زنگوله واژگون و سفید و کرم رنگ می‌دهد و برای کشت در باغچه مناسب‌تر است؛ هر دو گونه را می‌توان هم در آپارتمان و هم در باغچه نگهداری کرد.

شرایط نگهداری از گیاه یوکا

نور: به نور کافی احتیاج دارد در آفتاب کامل می‌توان آن را نگهداری کرد، ولی در سایه پس از مدتی گیاه بد شکل می‌شود و فاصله برگ‌ها زیاد می‌گردد.
درجه حرارت: درجه حرارت مطلوب در زمستان ۱۰ تا ۱۶ درجه سانتیگراد است و در تابستان محتاج به نگهداری در خارج از اتاق است، ولی کلاً از نظر دما در هر فصلی می‌توان آن را در اتاق یا خارج از خانه نگهداری نمود.

آبیاری: در تابستان آن را همیشه مرطوب نگهدارید و هر ۲ تا ۳ روز یکبار آبیاری نمایید. در زمستان بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح خاک گلدان خشک شود.

روش تکثیر

در بهار قسمت بالای گیاه را، از چند گره بالاتر از خاک قطع کنید، و قسمت بالا که همراه با برگ است را، در ماسه قرار دهید تا تولید ریشه‌ی نابجا کند. جوانه‌های قسمت باقی مانده در خاک هم رشد می‌کنند و می‌توان دوباره از آن قلمه گرفت. قلمه‌ها به طول مختلف تهیه می‌شوند و حداقل طول مناسب حدود ۱۰ سانتیمتر است. اگر از قسمت ساقه که دارای برگ است استفاده می‌کنید قبل از کاشت، برگ‌های قسمت پایینی را جدا کنید و در ماسه مرطوب بکارید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار