کد خبر: ۵۰۷۵۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر ماه شروع و به دو شیوه حضوری و غیرحضوی انجام می‌شود.

به گزارش شفاف، نادیا دُری در گفت و گویی درباره آغاز هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم اظهار کرد: هدایت تحصیلی امسال به نسبت سال‌های گذشته تغییری نکرده است و تمام فرآیندها براساس شیوه‌نامه هدایت تحصیلی ابلاغ شده از سوی وزارت آموزش و پرورش انجام شد.

وی افزود: بخشی از فرایند هدایت تحصیلی، فعالیت‌های مشاوره‌ای است که قبل از کرونا در مدارس به شیوه غیرحضوری انجام شد یعنی دانش‌آموزان با مراجعه به سایت همگام به آزمون‌های مشاوره‌ای پاسخ دادند، فرآیندهای مشاوره‌ای تا فروردین ماه انجام و در سامانه بارگذاری شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: بخش دیگر از روند هدایت تحصیلی مربوط به سوابق تحصیلی دانش‌آموزان است که نمرات پایه هفتم و هشتم را در سالهای گذشته کسب کرده‌اند و با گرفتن کارنامه پایه نهم و نمرات دروس هدف برای هر رشته، فرآیند هدایت تحصیلی تکمیل خواهد شد.

دُری با اشاره به اینکه بخش مهمی از هدایت تحصیلی اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به والدین است، متذکر شد: این کار توسط مدارس انجام می‌شد اما از اسفند ماه که دانش‌آموزان را در اختیار نداشتیم مدارس علاوه بر آموزش دروس در بستر شاد و فضای مجازی درباره هدایت تحصیلی دانش‌آموزان نیز اطلاع رسانی کردند.

وی ادامه داد: با شروع فرآیند هدایت تحصیلی از نیمه تیر ماه، مشاوران و عوامل موثر در مدارس حاضر خواهند شد و در کنار دانش‌آموزان برای ارائه خدمات مشاوره‌ای حضور دارند البته حضور دانش‌آموزان اجباری نیست و با توجه به پروتکل‌های وزارت بهداشت اصل برای ما سلامت دانش‌آموزان و فاصله‌گذاری اجتماعی است؛ برهمین اساس خدمات مشاوران مدارس برای هدایت تحصیلی به‌صورت حضوری و غیرحضوری است به هر حال همکاران ما در مدارس هستند و اطلاع‌رسانی درباره هدایت تحصیلی انجام می‌شود اما دانش‌آموزان اگر تمایل داشتند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به مدرسه خواهند رفت.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران درباره گرایش بالای دانش‌آموزان به رشته تجربی گفت: باید تلاش کنیم تا اطلاعات خانواده‌ها را بالا ببریم، انتخاب اصلی با خانواده‌ها است اما ما باید با اعداد و ارقام به آنها بگوییم که در شاخه نظری تعداد داوطلبان رشته تجربی بسیار زیاد است ضمن اینکه دانش‌آموز می تواند هنگام کنکور در رشته تجربی شرکت کند و حتماً نیازی نیست که رشته تحصیلی او تجربی باشد.

دری اضافه کرد: ظرفیت آموزش و پرورش با توجه به امکانات موجود برای پذیرش تمام متقاضیان رشته تجربی محدود است البته هدف اصلی ما ارائه مشاوره به دانش‌آموزان است تا آنها خودشان انتخاب کنند بنابراین وقتی توضیحات را می‌شنوند یا مجاب شده یا مسیر خود را اداره خواهند داد.

وی تصریح کرد: اگر دانش‌آموزی برای ورود به یک رشته خاص نمره نیاورده باشد، می‌تواند مجدد در آزمون تغییر رشته شرکت کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار