کد خبر: ۵۰۷۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

همان گونه که گفته شد برخی از کشور‌ها و شهر‌هایی هستند که اقامت و شهروندی در آن‌ها کار سخت و دشوار می‌باشد که در ادامه با ۶ مورد از آن‌ها آشنا خواهید شد؛

به گزارش شفاف، همان گونه که گفته شد برخی از کشور‌ها و شهر‌هایی هستند که اقامت و شهروندی در آن‌ها کار سخت و دشوار می‌باشد که در ادامه با ۶ مورد از آن‌ها آشنا خواهید شد؛

۱- واتیکان
تابعیت واتیکان

کشور‌هایی مهاجرت به آن‌ها کار سختی هست
واتیکان دولت شهری مستقل است که در درون شهر رم کشور ایتالیا جای دارد که محل زندگی و اقامات پاپ می‌باشد. با این حال این شهر دارای ۸۰۰ نفر سکنه و ۴۵۰ شهروند می‌باشد که کوچکترین شهر جهان بر روی کره زمین باشد که دارای سخت‌ترین سیاست‌های مهاجرت بر روی کره زمین را دارا است. از این رو اگر شما قصد زندگی در این شهر را دارید یا باید دیپلمات باشید یا باید به دلیل کار برای کلیسای کاتولیک پذیرفته شوید و در غیر اینصورت نمی‌توانید در این شهر زندگی کنید.

۲- لیختن اشتاین
تابعیت لیختن اشتاین

کشور‌هایی با تابعیت سخت
کشور لیختن اشتاین سومین کشور کوچک قاره اروپا می‌باشد که درمیان اتریش و سوئیس قرار گرفته است و جمعیت آن چیزی نزدیک به ۴۰ هزار نفر می‌باشد و از قرار معلوم سیسات‌های این کشور علاقه‌ای ندارد تا جمعیت این کشور بیش از این میزان باشد. با این حال اگر شما قصد دارید تا در این کشور زندگی کنید باید حداقل ۳۰ سال در آن زندگی کنید.

۳- بوتان
تابعیت بوتان

کشور‌هایی مهاجرت به آن‌ها کار سختی هست
بوتان یکی از کشور‌های جنوب آسیا می‌باشد که مردم هیمالیایی آن از شاخص خوش بختی و موفقیت بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل این کشور یکی از کشور‌های ایزوله شده جهان می‌باشد. با این حال لازم به ذکر است که تا سال ۱۹۷۴ میلادی هیچ توریستی قادر به سفر به این کشور نبود و از آن سال به بعد توریست‌ها قادر به سفر شدند. به همین دلیل می‌توان درک کرد که ماهجرت و شهروندی این کشور کار چندان آسانی نیست. با این حال اگر شما قصد شهروندی این شهر را دارید باید حداقل به میزان ۱۵ سال در این کشور زندگی کرده باشید. با این وجود اگر شما تمام اقدامات را برای مهاجرت انجام داده باشید، باز هم مسئولین بوتان ممکن است شما را بنابر دلیلی غیر موجه رد کنند.

۴- قطر
شهروندی قطر

شرایط کسب تابعیت قطر
به گزارش دوحه نیوز اگر پدر شما قطری نباشد و، اما مادر شما شهروند قطر باشد، به هرحال شما نیز شهروند قطر محسوب نخواهید شد. با این حال اگر شما به مدت ۲۵ سال در این کشور اقامت قانونی بدون خروج از کشور به میزان ۲ ماه داشته باشید، می‌توانید درخواست تابعیت و شهروندی را بدهید. جالب است بدانید که در طول سال تنها ۵۰ نفر تابعیت این کشور را دریافت می‌کنند و از این رو با شهروندان که اقامت و تابعیت این کشور را کسب کرده اند، همانند سکنه عادی این کشور برخورد نمی‌شود و آن‌ها از برخی کمک هزینه‌ها منع خواهند شد.

۵- امارات متحده عربی
شهروندی امارات

کشور‌هایی مهاجرت به آن‌ها کار سختی هست
به گزارش سیا اگر شما ۳۰ سال اقامت قانونی در امارات داشته باشید، می‌توانید تابعیت این آنرا کسب کنید. اما طبق قانون ۱۷ فدرال اگر شما شهروند عمان، قطر یا بحرین هستید می‌توانید بعد از ۳ سال اقامت، تقاضای صدر تابعیت کنید و در غیر اینصورت اگر شما از اعراب سایر کشور‌های عربی باشید، بعد از ۷ سال اقامت در این منطقه می‌توانید درخواست تابعیت کنید. همچنین اگر یک زن اماراتی با یک مرد خارجی ازدواج کند و صاحب فرزند شود، فرزند آن‌ها نمی‌تواند تابعیت این کشور را کسب کند تا زمانیکه به سن ۱۸ سالگی برسد و درخواست تابعیت کند.

۶- کویت
تابعیت کویت

قوانین کسب تابعیت کویت
برای کسب تابعیت کویت شما باید حداقل ۲۰ سال در این کشور زندگی کرده باشید و سپس درخواست تابعیت دهید و این در حالی است که اگر شما ار اعراب کشور‌های دیگر باشید، می‌توانید بعد از ۱۵ سال درخواست دهید. با این حال شما حتما باید به زبان عربی مسلط باشید. همچنین همسر خارجی یک مرد کویتی می‌تواند بعد از ۱۵ سال درخواست تابعیت این کشور را بدهد.

منبع:دانستنیها

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار