کد خبر: ۵۰۷۵۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳

بر اساس رتبه بندی شانگ‌های ۲۰۲۰، دانشگاه آزاد با پیشی گرفتن از سایر دانشگاه‌ها موفق به کسب جایگاه رتبه برتر کشور و سه منطقه‌ای در حوزه دندانپزشکی شد.

به گزارش شفاف، بر اساس گزارش منتشر شده در شانگ‌های ۲۰۲۰، دانشگاه آزاد، دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و دانشگاه شهید بهشتی به عنوان تنها دانشگاه‌های کشور در این رتبه بندی قرار گرفتند.

نظام رتبه‌بندی شانگهای، گزارش رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های برتر جهان را منتشر کرده است که طبق جدیدترین گزارش آن، دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه نخست حوزه دندانپزشکی (Dentistry and oral sciences) را در کشور و رتبه ۲۰۱-۳۰۰ را در میان دانشگاه‌های جهان کسب کرده است.

ملاک‌های رده بندی در ارزشیابی شانگهای، کیفیت آموزش، کیفیت اعضای هیئت علمی، خروجی‌های پژوهشی و سرانه عملکرد دانشکده است.

این رتبه‌بندی بر اساس فعالیت‌های اعضای هیئت علمی، شاخص‌های پژوهشی و فرآیند‌های آموزشی ارائه می‌شود. سرانه مقاله ISI، تعداد چاپ کتاب، کسب رتبه‌ها و.. از جمله مؤلفه‌های ارزیابی دانشکده‌ها است.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با حدود ۱۴۳ عضو هیئت علمی تمام‌وقت، بالاترین تعداد اعضای هیئت علمی علوم پزشکی در کل کشور را دارد و به عبارت دیگر در این دانشکده نسبت استاد به دانشجو، یک به هشت و به ازای هر هشت دانشجو، یک استاد مشغول تدریس است.

از نظر قبولی در رتبه‌های دستیاری برای ورود به دوره‌های تخصصی نیز دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران سرآمد بوده و سالانه حدود ۳۰ تا ۴۰ نفر قبولی‌ها را دانشجویان دانشکده دندانپزشکی تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: