کد خبر: ۵۰۷۵۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵

به همت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، ۱۹ پروژه آب‌رسانی در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش شفاف، امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر اظهار کرد: با افتتاح این  19 پروژه بیش از 60 روستا در این استان تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدنی افزود: 156 طرح عمرانی شامل 44 مدرسه، 50 مرکز فرهنگی مذهبی، 26 طرح آب‌رسانی، 18 پل راه، 11 مرکز بهداشتی درمانی و 7 پروژه دیگر را در دست اقدام داریم که از این تعداد، 103 پروژه افتتاح و تکمیل شده است.

وی سرمایه‌گذاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان کهگیلویه و بویراحمد را 650 میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: علاوه بر طرح‌های یاد شده، در حال احداث 650 واحد مسکن برای محرومین در استان نیز هستیم.

مدیرعامل بنیاد برکت درباره طرح‌های آب‌رسانی این بنیاد در سراسر کشور گفت: احداث 196 طرح با 671 زیرپروژه و 1010 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده را در دستور کار داریم که از این تعداد، 103 طرح با 504 زیرپروژه تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

مدنی با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تأکید کرد: اجرای 1036 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با حجم سرمایه‌گذاری 940 میلیارد ریال باعث ایجاد بیش از 4 هزار فرصت کسب و کار در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان شده است. بنیاد همچنین با هدف توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و اشتغال‌زایی از طریق حمایت از بنگاه‌های اقتصادی، با 6 واحد صنعتی و تولیدی در استان مشارکت داشته و 600 میلیارد ریال در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به خدمات گسترده‌ این بنیاد در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: تا پایان امسال تعداد مدارس افتتاح شده برکت به یک‌هزار و 550 مدرسه می‌رسد و 300 هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل خواهند شد.

وی افزود: در استان استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ساخت 44 مدرسه را هدف‌گذاری کرده‌ایم که تا به امروز 27 مدرسه افتتاح شده است.همچنین در مجموع 240 مرکز درمانی و جامع سلامت را در سراسر کشور به بهره‌برداری رسیده شده است یا در دست ساخت  قرار دارد که 11 مرکز در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

مدنی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال ساخت 3500 واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای حداقل دو معلول هستیم که 66 مسکن از این تعداد در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می‌شود.

گفتنی است، دیدار با نماینده ولی‌فقیه و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به این استان بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار