کد خبر: ۵۰۷۵۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

رئیس فرهنگسرای قرآن از شروع به کار اردوهای این مرکز از مردادماه ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش شفاف، فرهنگسرای قرآن، اردوهای جهادی خود را در قالب اردوهای تفریحی آموزشی و با هدف آشنایی کودکان مناطق محروم و کم‌برخوردار با مفاهیم قرآن و آموزش آموزه‌های شهروندی در تابستان سال جاری اجرا می‌کند.

رحیم خاکی رئیس فرهنگسرای قرآن درباره اجرای این طرح گفت: با هماهنگی و تعاملی که با نهادهای مختلف از جمله کمیته امداد، وزارت آموزش و پرورش ، بهزیستی، مؤسسات و کانون‌های مردمی، بسیج و غیره شده است، کودکان زیر 8 سال این مناطق شناسایی و برای این طرح ثبت‌نام می‌شوند.

در اولین فاز اجرایی این برنامه، هر هفته تعداد 28 دختر و پسر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با دو وسیله نقلیه که به همین منظور آماده‌سازی می‌شود، با حضور راهنما و مربیان مجرب و با استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی در قالب بازی و سرگرمی با مفاهیم مورد بحث در این طرح آشنا می‌شوند.

بازدید از برج میلاد و اماکن تفریحی و بازی شهری، اهدای پک‌های آموزشی قرآنی و آموزش شهروندی، گرفتن عکس‌های یادگاری و پذیرایی از بخش‌های دیگر این اردو است.

رئیس فرهنگسرای قرآن گفت: یکی از اهداف این اردو، تشکیل بانک اطلاعاتی از کودکانی است که در طول سال  با فرهنگسرا تعامل دارند و در اجرای سایر برنامه‌ها مانند جشنواره‌های قرآنی و فرهنگی مشارکت خواهند کرد تا در کنار این تربیت دینی بتوانند برای مراحل دیگر زندگی آماده شوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار