کد خبر: ۵۰۷۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گفت: برگزاری هرگونه آزمون و مصاحبه در مدارس ابتدایی ممنوع است.

برگزاری آزمون و مصاحبه در مدارس ابتدایی ممنوع استبه گزارش شفاف، زهرا مظفر مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش در گفت و گویی، درباره  ضوابط برگزاری کلاس‌های فوق برنامه در مدارس، اظهار کرد: روند برگزاری تمام خدمات و فعالیت‌های فوق برنامه طبق تصمیم و نظر شورای مدرسه قابلیت اجرایی دارد.

او با تاکید براهمیت موضوع مدرسه‌محوری و اجرای آن،  ادامه داد: با توجه به ضوابط هر مدرسه می‌تواند کلاس‌های فوق برنامه مشخصی داشته باشد و این کلاس‌ها می‌توانند متناسب با  محل جغرافیایی، شرایط استان و هر منطقه باشند.

تعیین هزینه کلاس‌های فوق برنامه طبق تصمیم شورای مدرسه

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش گفت: هزینه کلاس‌های فوق برنامه در نظر گرفته شده هم طبق تصمیم شورای مدرسه تعیین می‌شود و شورای مدرسه برآوردی از کار خواهد داشت.

مظفر با اشاره به اینکه کلاس‌های فوق برنامه نباید داخل برنامه درسی رسمی باشد، افزود: ورود مفاهیم و کلاس‌های فوق‌برنامه به برنامه رسمی تخلف محسوب می‌شود.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش درباره برگزاری کلاس‌های دو زبانه و تست زنی در مدارس ابتدایی، تاکید کرد:  اولویت در مدارس ابتدایی به سمت و سویی نخواهد رفت که ضوابط و ممنوعیت‌ها را نادیده بگیریم.

او بیان کرد: انجام مصاحبه و آزمون  برای دانش‌آموزان ابتدایی ممنوع است و مدارس نباید خارج از این ضوابط  عمل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: