کد خبر: ۵۰۷۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹

دانشگاه آزاد با ۱۹ رشته در رتبه‌بندی بین‌المللی شانگ‌های ۲۰۲۰ در بین برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت.

به گزارش شفاف، رتبه بندی موضوعی شانگ‌های در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و دانشگاه آزاد  با ۱۹ رشته در این رتبه‌بندی در جمع ۴ هزار دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

رتبه بندی بین‌المللی شانگ‌های یکی از معتبرترین رتبه بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگ‌های ژیائوتنگ منتشر می‌شود. در این رتبه بندی، ۳۶ دانشگاه ایرانی در حوزه‌های مختلف حضور پررنگی دارند.

در رتبه بندی موضوعی شانگ‌های (GRAS) سال ۲۰۲۰ در مجموع بیش از چهار هزار دانشگاه رتبه بندی شده اند. این رتبه بندی براساس موضوعات در ۵۴ رشته دسته‌بندی شده است.

حضور ۳۶ دانشگاه ایرانی در رتبه بندی شانگهای ۲۰۲۰

تعداد ۳۶ دانشگاه ایرانی در ۳۳ موضوع حضور دارند و نام دانشگاه‌های ایرانی ۱۶۸ بار تکرار شده است.

دانشگاه آزاد نیز در ۱۹ موضوع جزو برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته که شامل رشته‌های ریاضی، فیزیک و علوم جو در موضوع علوم طبیعی، رشته‌های مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، علوم و فناوری ابزار، علوم و مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، علوم و مهندسی مواد، علوم و مهندسی انرژی، علوم و صنایع غذایی، بیوتکنولوژی و علوم و مهندسی معدن در موضوع علوم فنی و مهندسی، رشته علوم دامپزشکی در موضوع علوم زیستی، رشته‌های دندانپزشکی و علوم دهان و دندان در موضوع علوم پزشکی و رشته‌های اقتصاد و مدیریت در موضوع علوم اجتماعی است.

فهرست دانشگاه‌های ایرانی حاضر در رتبه‌بندی موضوعی شانگ‌های ۲۰۲۰ را در تصاویر زیر مشاهده کنید.

دانشگاه آزاد در جمع دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفتدانشگاه آزاد در جمع دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفت

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: