کد خبر: ۵۰۷۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد مذاکرات سه جانبه روحانی، پوتین و اردوغان در چارچوب روند آستانه درباره سوریه فردا از طریق ویدئو کنفرانس برگزار می‌شود. ‎

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری «نووستی»، کاخ کرملین برگزاری کنفرانس ویدئویی بین "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه، "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه و "حسن روحانی" رئیس جمهوری ایران در روز چهارشنبه (فردا) را مورد تأیید قرار داد.

"دمیتری پسکوف" سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز در پاسخ به این سئوال خبرنگاران که آیا کرملین اطلاعات منتشره در برخی رسانه‌ها در رابطه با برگزاری کنفرانس ویدئویی روسای جمهوری روسیه، ترکیه و ایران در چارچوب "مذاکرات آستانه" برای کمک به حل و فصل اوضاع در سوریه در تاریخ اول جولای را تأیید می‌کند؟ گفت: «بله، کرملین می‌تواند این اطلاعات را تأیید کند.»

به گفته پسکوف، این رویداد برای حدود ساعت 14:00 به وقت مسکو تعیین شده است و شنیدن اظهارات سه رئیس جمهور برای مطبوعات باز خواهد بود.

سخنگوی کرملین همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا مقامات آمریکایی در خصوص "قضیه افغانستان" با دفتر ریاست جمهوری روسیه تماسی گرفته‌اند یا خیر، اعلام کرد که مقامات روسی و آمریکایی این اواخر هیچ تماس و گفت‌وگویی درباره موضوع منتشره در روزنامه «نیویورک تایمز» نداشتند که بر اساس آن، گویا روسیه برای کشتن نظامیان آمریکایی در افغانستان به نیروهای طالبان پاداش داده است.‎

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: