کد خبر: ۵۰۷۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد نیروهای خارجی که به صورت غیرقانونی در خاک سوریه هستند به غارت منابع نفتی و برهم زدن ثبات در این کشور ادامه می‌دهند.

به گزارش شفاف به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، سرگئی ورشنین، معاون وزیر خارجه روسیه در نشست بروکسل درباره سوریه گفت: وضعیت ادلب همچنان به دلیل گروه‌های تروریستی که به تجاوزات خود ادامه می‌دهند پرتنش است. ارسال کمک برای برخی اردوگاه‌ها در مناطقی که نیروهای خارجی به صورت غیرقانونی در آنجا هستند دشوار است. این نیروها همچنان به غارت نفت سوریه ادامه می‌دهند.

وی گفت:  هیچ جایگزینی برای حل سیاسی بحران سوریه براساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت وجود ندارد. در این قطعنامه تأکید شده که باید سوری‌ها خود با حمایت سازمان ملل بحرانشان را حل کنند. باید به سوری‌ها فرصت بدهیم تا آینده خود را بدون مداخله خارجی و با حفظ حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی کشورشان تعیین کنند.

ورشنین مجددا از تحریم‌های بیرحمانه آمریکا و اروپا علیه مردم سوریه از جمله قانون سزار انتقاد و تأکید کرد: این تحریم‌ها آسیب‌های جدی به شهروندان سوری و اقتصاد این کشور می‌زند. ما از تمدید تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه علیه سوریه توسط اتحادیه اروپا و اجرای قانون سزار آمریکا بسیار متأسفیم.

وی با توجیهات آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها برای تبلیغ این تحریم‌ها مخالفت و تأکید کرد: بررسی مسائل اصلی بحران سوریه از جمله بازگشت آوارگان سوری یا ارسال کمک انسانی و پیشبرد روند سیاسی بدون حضور نمایندگان دولت سوریه ممکن نیست.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار