کد خبر: ۵۰۷۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴

مجموعه شعر «کمی از آن همه تازگی‌ها» اثر حمیدرضا شکارسری این روز‌ها مراحل انتشار را سپری می‌کند.

کمی از آن همه تازگی ها به بازار می آید

به گزارش شفاف، حمیدرضا شکارسری شاعر، در گفت و گویی، درباره کتاب‌های در دست انتشار خود گفت: کتابم با عنوان «کمی از آن همه تازگی‌ها» حاصل دغدغه‌های چند ساله‌ام در زمینه شعر نو است. شعر نو در این ۱۰۰ سالی که حدوداً از عمرش می‌گذرد، باوجود عمر کوتاهش تاریخی درهم، مغشوش و فشرده‌ دارد.  برای همین تصمیم گرفتم تاریخچه فشرده شعر نو را در «کمی از آن همه تازگی‌ها» بنویسم.

او افزود: هم اکنون کتاب «کمی از آن همه تازگی‌ها» پس از غلط گیری آماده شده است و آن را برای انتشار به پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی تحویل دادم. کتاب دیگرم هم  با عنوان «نام نزدیک تو» قرار بود برای عرضه در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منتشر شود؛ ولی به دلیل مسائل اخیر و شیوع کرونا انتشار آن به تعویق افتاد. هم اکنون این کتاب هم در دست انتشار است و تمام شعر‌های آن نوعی مرثیه است.

این شاعر ادامه داد: تمام شعر‌های «نام نزدیک تو» با عبارت «تو را به خاک سپردیم و به خانه برگشتیم» آغاز می‌شود. موضوع تمام اشعار این مجموعه،  مرثیه است. کتاب را به خودم تقدیم کردم؛ الان با افزایش سن اندیشه مرگ در شعرهایم بیشتر دیده می‌شود.

شکارسری در پایان بیان کرد: اساساً کار شاعری و نویسندگی حرفه‌ای توقف ندارد. خودِ من همیشه می‌سرایم و نقد می‌نویسم. برای همین همیشه کتابی برای انتشار دارم، اما ویرایش و آماده کردن کتاب زمان می‌برد. چندین و چند کتاب در زمینه شعر، نقد و پژوهش دارم که برای انتشار آن‌ها هنوز با ناشری صحبت نکرده ام.


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: