کد خبر: ۵۰۷۸۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴

سرهنگ رجبی گفت: آزمون‌های آموزشی آنلاین وزارت علوم رایگان است و سایت‌های درخواست کننده وجه در این خصوص معتبر نیستند.

هشدار پلیس فتا به شرکت‌کنندگان آزمون‌های آموزشی آنلاینسرهنگ علی محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت و گویی، گفت: مجرمان سایبری با راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی، صفحات اینستاگرامی و طراحی سایت‌های جعلی، اقدام به فریب دانشجویان و دانش آموزان موسسات و آموزشگاه‌ها می‌کنند و با ارائه لینک‌های جعلی و تبلیغ نصب نرم‌افزار پر سرعت یا ارائه فایل‌های حاوی جواب سؤالات امتحانات آنلاین، سیستم آن‌ها را آلوده به بدافزار‌های جاسوسی می‌کنند.

وی افزود: برخی از دانشجویان و دانش آموزان موسسات به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی اقدام به نصب نرم‌افزار‌های جعلی می‌کنند و پس از نصب و راه‌اندازی آن متوجه می‌شوند که منبع مورد نظر صحت ندارد و اطلاعات سیستم آن‌ها به سرقت رفته است.

سرهنگ رجبی تصریح کرد: کلاهبرداران در برخی از موارد نیز به بهانه فروش جوابیه سؤالات آزمون یا شرکت در آزمون به جای دانش‌آموز و دانشجوی واقعی، مبالغی تحت عنوان بیعانه از متقاضیان دریافت و به این شکل از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: دانشجویان این نکته را مدنظر قرار دهند که آموزش‌های آنلاین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رایگان است و سایت‌هایی که از آن‌ها درخواست وجه می‌کنند، معتبر نیست.

به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، دانش آموزان اپلیکیشن شاد را از اپ استور‌های معتبر و یا سایر سایت‌های رسمی وابسته به آموزش و پرورش دارای نماد ساماندهی و سامانه‌های دیجیتال و ای‌نماد دریافت کنند.


 


انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: