کد خبر: ۵۰۷۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

زمان و نحوه برگزاری آزمون جامع دکتری ۹۹ دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز و تهران جنوب اعلام شد.

به گزارش شفاف، با شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش‌های دانشگاه‌ها، آزمون جامع دکتری دانشجویان تحصیلات تکمیلی با وقفه رو به رو شد. بسیاری از دانشگاه ها در ابتدا منتظر عادی شدن شرایط در کشور بودند تا آزمون جامع را برگزار کنند. بسیاری از دانشگاه‌های برنامه خود برای نحوه و زمان برگزاری آزمون جامع را اعلام کرده اند و برخی هنوز اقدام به این کار نکرده اند. 

دانشگاه آزاد به عنوان یکی از دانشگاه‌های کشور که تعداد زیادی دانشجو را در خود جای داده است نیز شیوه برگزاری این آزمون را حضوری اعلام کرده است.

پیش تر حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد در گفت و گویی درباره نحوه برگزاری آزمون جامع گفته بود: آزمون جامع یکی از مراحل مهم دوره دکتری است. به هیچ عنوان امکان جایگزینی معدل برای این آزمون و اینکه به صورت مجازی برگزار شود، وجود ندارد. آزمون جامع در موعد مقرر و به صورت حضوری برگزار می‌شود. 

نحوه برگزاری آزمون جامع تهران مرکز

دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز برنامه زمان بندی آزمون جامع دکتری را به تفکیک دانشکده اعلام کرد که به شرح زیر است: 

آزمون جامع دکتری دانشجویان دانشکده های روانشناسی و علوم تربیتی، ادبیات و علوم انسانی، زبان های خارجی، اقتصاد و حسابداری، علوم سیاسی و تربیت بدنی و علوم ورزشی در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۰ و ۲۱ مرداد در دو نوبت صبح ( ساعت ۹ تا ۱۱) و بعدازظهر ( ساعت ۱۴ تا ۱۶ ) برگزار می‌شود. 

دانشجویان دانشکده های مدیریت، حقوق، علوم اجتماعی، ارتباطات و مطالعات رسانه، هنر، علوم پایه، معماری و شهرسازی و فنی و مهندسی در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۲۲ و ۲۳ مرداد می‌توانند در آزمون شرکت کنند. زمان برگزاری بخش شفاهی امتحان جامع (مصاحبه) ۲۵ تا ۳۰ مرداد اعلام شده است.

نحوه برگزاری آزمون جامع دانشگاه آزاد تهران جنوب

جلسه هماهنگی آزمون جامع دانشجویان دوره دکتری تخصصی نیمسال دوم ۹۹-۹۸ در دانشگاه آزاد تهران جنوب روز گذشته شنبه، ۱۴ تیر ۹۹ با حضور معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیرکل آموزش، مدیر تحصیلات تکمیلی، معاونین آموزشی مجتمع‌ها به همراه نمایندگان برگزاری امتحان جامع در دانشکده‌ها در محل جلسات حوزه معاونت آموزشی تشکیل و تصمیماتی در خصوص شیوه برگزاری به صورت حضوری، محل، زمان‌بندی آزمون‌های کتبی و شفاهی، نحوه و طراحی ارائه سوالات توسط استادان ذی‌ربط و برگزاری آزمون با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی اتخاذ شد. 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: