کد خبر: ۵۰۸۱۱۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰

بخش سوم «کارگاه مجازی انتقال تجربه مستند بحران» که همزمان با بحران همه‌گیری بیماری کرونا تهیه شده است در فضای مجازی عرضه شد.

به گزارش شفاف، در زیر اخبار مستند را می‌خوانید: 

فیلم کارگاه مجازی «مستند پس از بحران» عرضه شد

بخش سوم «کارگاه مجازی انتقال تجربه مستند بحران» که همزمان با بحران همه‌گیری بیماری کرونا در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، در فضای مجازی عرضه شد. عنوان این بخش «مستند پس از بحران» است که توسط محمدسعید محصصی ارائه می‌شود.

مجموعه این کارگاه‌ها در چهار سرفصل مختلف برگزار شده و فیلم آن به شکل Offline قابل دانلود و بازبینی روی وب‌سایت مرکز گسترش، پایگاه خبری سینماتجربی، صفحات فضای مجازی و آپارات است.

کارگاه مجازی مستند پس از بحران، سومین بخش این مجموعه کارگاه‌ها است که با حضور محمدسعید محصصی مستندساز، نویسنده و منتقد سینما ضبط و در فضای مجازی عرضه شده است.

طی 2 هفته گذشته نیز مصطفی جلالی‌فخر به بهداشت گروه‌های مستندسازی در زمان بحران پرداخته بود و محسن اسلام‌زاده هم کارگاه انتقال تجربه مستند بحران را برگزار کرده بود.

تصاویر این 2 کارگاه مجازی روی صفحه مرکز گسترش و سینماحقیقت در آپارات قابل دسترسی است.

هفته آینده نیز کارگاه «مستند بحران از منظر تولید» با حضور مرتضی شعبانی تهیه‌کننده سینمای مستند در شبکه‌های مجازی پخش خواهد شد.

علاقه‌مندان جهت بازبینی کارگاه مجازی انتقال تجربه مستند بحران می‌توانند به صفحه ویژه «سینماحقیقت» در آپارات CINEMA_VERITE_film_festival، پایگاه خبری- تحلیلی سینماتجربی به نشانی www.cinematajrobi.ir، وب‌سایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی www.defc.ir و فضای مجازی مراجعه کنند.

ایجاد حلقه اتحاد در میان مستندسازان جبهه مقاومت

جلسه همفکری مستندسازان جبهه مقاومت که در سال‌های اخیر در بحران‌های کشورهای منطقه حاضر و فعال بوده‌اند در کافه نخلستان سازمان هنری رسانه‌ای اوج برگزار شد.

در این جلسه که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، مستندسازان از تجربه‌ها، خاطرات و مشکلات مستندسازی بحران در کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، لبنان و ... گفتند.

در ادامه این جلسه فیلمسازان و مسئولان حوزه مستندسازی به تبیین برنامه‌های این جریان برای ادامه مسیر مستندسازی در منطقه و جبهه مقاومت پرداختند.

این جلسه اولین جلسه هم‌اندیشی در حوزه مستندسازان جبهه مقاومت بود و قرار بر این شد که سلسله جلساتی در این حوزه برای تدوین راهبردهایی در این باره با حضور طیف گسترده‌تری از فیلمسازان و مستندسازان جبهه مقاومت برگزار شود.

احسان محمدحسنی مدیر مسئول سازمان اوج، نادر طالب‌زاده مستندساز و پژوهشگر، سیدسلیم غفوری مدیر شبکه افق، محسن یزدی قائم مقام شبکه سه، محمدرضا عباسیان از مستندسازان با سابقه، یاسر فریادرس مدیر مرکز مستند سوره، محسن اسلام‌زاده، سیاوش سرمدی، وحید اصانلو، احمد شفیعی، وحید فرجی، ساسان فلاح‌فر، هادی نعمت‌الهی، هاشم موسوی، محسن اردستانی، فرج صالحی، ماهان خمامی‌پور، محمدمهدی خالقی، مهدی مطهر، میثم صبوحی، محمدجواد رحیمی، مصطفی فتاحی، مهیار زاهد، ناصر نادری، حمید عبدالله‌زاده، مهدی شاه‌محمدی، احمد عبدالرحیمی، یحیی رضایی، امین قدمی و محمد ساسان از حاضران این هم اندیشی بودند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار