کد خبر: ۵۰۸۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲

از گذشته های دور تا همین چند سال پیش مردم آخرین اخبار را از روزنامه ها پیگیری می کردند و بیشتر افراد در مسیر محل کار یک روزنامه می خریدند و با خواندن تیتر اخبار و یا متن خبری که برایشان جالب بود از اتفاقاتی که پیرامونشان و یا حتی سرزمین های دورتر رخ داده بود باخبر می شدند. گروهی دیگر نیز جدیدترین اخبار روز را از رادیو و تلویزیون دنبال می کردند. تا همین چند سال قبل هم اگر از کسی می پرسیدید اخبار روز را از کدام منبع پیگیری می کند، پاسخ رادیو و تلویزیون را دریافت می کردید.

اما امروزه دنیای خبر و به خصوص خبررسانی تغییرات بسیاری کرده است. با حرکت و پیشرفت سریع تکنولوژی در همین دهه های اخیر دیگر کمتر کسی را می بینیم که برای دریافت اخبار تازه، روزنامه بخواند.

صبر کنید! منظور ما در اینجا نفی روزنامه و یا صحبت درباره کاهش مخاطب آن نیست، منظور ما این است که امروزه راه ها و کانال های زیادی برای دریافت خبر علاوه بر روزنامه و رادیو و تلویزیون وجود دارد.

 راستی شما آخرین اخبار روز را از کجا پیگیری می کنید؟

تعریف خبر

خبر News در معنای اصلی گزارشی از واقعیت هاست و البته باید هم اینگونه باشد. اما امروزه می بینیم تعاریفی که نسبت به آن ارائه شده تا حدودی تغییر یافته، زیرا عادات و رفتارهای ما تغییرات عمده ای پیدا کرده است. خبر در تعاریف مختلف چنین آمده است:

  • خبر مجموعه ای از لغات و ارتباطات است که انجام و وقوع کاری را اطلاع می دهد.
  • خبر گزارش مناسب، خلاصه و دقیقی از یک رویداد است.
  • خبر حاصل اتفاقات و رویدادهای پیش آمده در جهان سیاسی و اجتماعی است که آن اتفاقات را گزارش می کند.
  • خبر، پیامی است که می تواند احتمال صدق و کذب در آن وجود داشته باشد.
  • خبر، رویدادی است که قرار است اتفاق بیفتد.

علاوه بر تعاریف بالا درباره خبر تعاریف دیگری نیز ارائه شده است که ممکن است ما با آن موافق یا مخالف باشیم، اما آن چه که مهم است جذابیت خبر است و اخبار باید به گونه ای مطرح شود که مخاطب را به خواندن جذب و ترغیب کند و در نهایت تاثیرگذار باشد.

چه چیزی می تواند یک خبر را برای شما جذاب کند؟

1-محتوای اخبار

یک محتوای خوب در تاثیرگذاری خبر سهم عمده ای دارد. به طور خلاصه می توان گفت خبر خوب خبری است که کوتاه باشد و با همین اندازه، اطلاعات کافی را به مخاطب ارائه نماید. همچنین همه اجزای یک خبر از تیتر گرفته تا متن و جمع بندی نهایی باید منسجم و به یکدیگر مربوط باشد. متن خبر باید با قلم جذابی نوشته شده باشد به صورتی که خواننده بخواهد تا انتهای خبر را دنبال نماید. و مهمتر از همه آن که تازه و اصیل باشد.

2-تیتر اخبار

نکته دیگری که می تواند ما را به خواندن جدیدترین اخبار ترغیب نماید تیتر اخبار است. اگر تیتر خبر به شکل جذابی انتخاب شده باشد و به قول کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند پس از آن با یک شروع طلایی ادامه پیدا نماید، می تواند اثرگذاری بیشتری داشته باشد. 

3-اهمیت اخبار

"دیگه چه خبر؟ " هر یک از ما این جمله را روزی چند بار از زبان دوستان، آشنایان و حتی اعضای خانواده خود می شنویم. همین جمله ساده و پیش پا افتاده می تواند اهمیت اخبار را برای ما مشخص نماید. همگی ما این روزها با جدیدترین اخبار آن هم به صورت لحظه ای روبرو می شویم و انقدر رویدادهای مختلف در زمینه های سیاسی، اقتصادی و ورزشی و... اتفاق می افتد که واقعا نمی توان گفت روزی باشد که بدون خبر به سر شود. وقتی صبح چشم باز کرده و گوشی تلفن همراه خود را بررسی می کنیم اولین چیزی که با آن روبرو می شویم آخرین اخبار روز است.

بهترین راه های دریافت آخرین اخبار در حال حاضر کدامند؟

همان طور که پیشتر اشاره کردم امروزه به جهت پیشرفت تکنولوژی، بسترهای متعددی برای خبررسانی به کاربران مهیا شده است به طوری که می توان آخرین و جدیدترین اخبار روز را به صورت لحظه ای از طریق آن ها دنبال نمود.

  • برنامه ها و اپ هایی که روی گوشی تلفن همراه وجود دارند.
  • شبکه های اختصاصی رادیو و تلویزیون که آخرین اخبار روز را در حوزه های مختلف به اطلاع مخاطبان می رسانند، می تواند برای هر کاربری ویژگی های خاص خود را داشته باشد.
  • سایت های بسیار متنوع خبری مانند خبرگزاری ها که خودشان در حوزه تولید خبر فعالیت می کنند.
  • سایت هایی که اخبار مختلف را از سایت های مختلف خبری و روزنامه ها و... جمع آوری کرده و به طور سازماندهی شده در اختیار مخاطب قرار می دهند.

سایت خبری تیتر آنلاین یکی از سایت هایی است که در حوزه خبررسانی فعالیت می کند. ویژگی مهم این سایت به طور دقیق تفکیک اخبار روز در دسته های مختلف مانند سیاسی، اقتصادی، ورزشی، اجتماعی و... در زمینه جدیدترین اخبار روز دنیا و جهان است که در هر لحظه به مخاطب ارائه می شود. کاربر با ورود به این سایت می تواند به آخرین اخبار روز ایران و جهان در یک جا دسترسی داشته باشد.همچنین با مشاهده تیتر اخبار مهم می توانید روی آن کلیک کرده و مطلب مورد نظرتان را بخوانید.

از دیگر قابلیت های خوب تیتر آنلاین می توان به تفکیک خبرهای استانی و شهرستانی اشاره کرد که می تواند برای کاربرانی که مایلند اخبار شهر و استان خود را رصد کنند، ویژگی مهمی به شمار آید.

علاوه بر این یکی از ویژگی های خاصی که برای این سایت در نظر گرفته شده پخش زنده اخبار است. در تیتر آنلاین اخباری که دارای تصاویر و یا دارای محتوای ویدئویی هستند و می توانند اطلاعات کاملتری را علاوه بر متن به مخاطب ارائه دهند مشخص شده و برای آن ها دسته بندی جداگانه ای در نظر گرفته شده است. بنابراین اگر به عنوان مثال می خواهید از خلاصه یک مسابقه فوتبال مطلع شوید می توانید آن را در قسمت اخبار تصویری و یا ویدئویی در تیتر آنلاین دنبال کنید.

همچنین اگر می خواهید عناوین روزنامه های امروز را ببینید و از جدیدترین اخبار در حوزه های مختلف باخبر شوید و یا اگر علاقمند به تحلیل کردن آخرین اخبار روز هستید و می خواهید به مقایسه آن ها بپردازید، با مراجعه به بخش عناوین روزنامه های امروز در تیتر آنلاین به همگی آن ها به طور یکجا دسترسی پیدا خواهید کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: