کد خبر: ۵۰۸۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴

رئیس شورای سیاست‌گذاری هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی به آمار اعلامی درباره میزان مصرف مکمل‌های ورزشی غیراستاندارد، این نکته را بلای جان بعضی ورزشکاران جوان دانست و گفت: مصرف ۷۰ درصدی محصولات تقلبی و غیرمعتبر یک هشدار جدی‌است.

به گزارش شفاف، عباس کبریایی‌زاده رئیس شورای سیاست‌گذاری هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی در مراسم افتتاحیه، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای عرصه سلامت، برگزاری ایمن، در شرایط کرونایی را یکی از ویژگی‌های این همایش عنوان و ابراز امیدواری کرد که هشتمین همایش مکمل‌ها را الگویی برای فعالیت‌های مشابه باشد.

کبریایی‌زاده از تأمین بیش از 80 درصد نیاز کشور در زمینه مکمل‌ها خبر داد و تأکید کرد: بسیاری از واردکنندگان سال‌های قبل نیز به عرصه تولید آمده‌اند و خوشحالم که اعلام کنم فرآورده‌های خونی و های‌تک نیز در کشور تولید می‌شود.

به گفته رئیس شورای سیاست‌گذاری هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی بخش آموزش با همکاری سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران به این همایش اضافه شده است و به طور متوسط هر سال 20 تا 30 کارگاه آموزشی با همیاری مسئولان سازمان غذا و دارو برگزار و تعداد زیادی مقاله پژوهشی نیز ارائه می‌شود.

کبریایی‌زاده ضمن اشاره به آمار اعلامی درباره میزان مصرف مکمل‌های ورزشی غیراستاندارد، این نکته را بلای جان بعضی ورزشکاران جوان دانست و افزود: مصرف 70 درصدی محصولات تقلبی و غیرمعتبر یک هشدار جدی‌است و از آن‌جا که کنترل مصرف‌شان ساده نیست، باید این فرآورده‌ها به صورت استاندارد در کشور تولید شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری هشتمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی از سختی‌َ‌ زیاد در حوزه تولید گلایه کرد و با اشاره به چالش‌های تولیدکنندگان در حوزه‌های مختلف مانند بانک مرکزی، سازمان غذا و دارو، گمرک و... گفت: لطفا تولید را آسان کنید.

گفتنی است هشتمین همایش مکمل‌های رژیمی و غذایی و نهمین همایش‌های طلای سبز با شعار «ایمن برگزار می‌کنیم» از 17‌ تا 19‌ تیر ماه در محل هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار