کد خبر: ۵۰۸۲۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸

شورای عالی سازمان نظام پزشکی خطاب به مردم ایران نوشت: مدافعان سلامت را در ارائه بهتر خدمات درمانی یاری کنید.

به گزارش شفاف، شورای عالی سازمان نظام پزشکی خطاب به مردم ایران نوشت:

ملت شریف و بزرگ ایران؛

کشور عزیزمان روزهای سختی را سپری می‌کند، انواع و اقسام فشارهای اقتصادی و سیاسی خارجی، سوء مدیریت­ها و غفلت­های داخلی، ناهنجاری‌های اجتماعی و ده‌ها چالش اساسی دیگر، اوقات‌تلخی را برای همگان رقم‌زده و از سویی دیگر بیماری کرونا، دشواری‌ها را مضاعف و عرصه را تنگ‌تر کرده است.

فرزندان خدوم شما در حوزه سلامت همانند دوران جنگ تحمیلی و وقوع بلایای طبیعی هم اکنون نیز با وجود کم‌لطفی‌ها و حتی جسارت‌های بی‌سابقه و علیرغم عزادار بودن همکاران جان‌باخته و هم‌وطنان عزیز خود در راه مقابله با کرونا و دل‌شکسته و مغموم از توهین‌ها، هتک حرمت‌ها و حتی ضرب و شتم کادر مراکز درمانی؛ با جان‌فشانی و ایثارگری به صورت شبانه‌روزی به خدمت صادقانه مشغول‌اند و تاکنون در این راه شاهد پرپرشدن حدود یک‌صد وبیست نفر از بهترین دوستان خود بوده‌اند. مرگ فجیع و اسفناک عزیزانمان در حادثه مرکز درمانی سینای اطهر نیز قلوب آنان را مالامال اندوه و غم کرده است.

برادر و خواهر گرامی، اکنون حدود شش ماه از درگیری کادر بهداشت و درمان با بلای بزرگ کرونا می‌گذرد، فعالیت طاقت‌فرسای شبانه‌روزی در مراکز بهداشتی و درمانی روح و جسم آنان را فرسوده کرده و بدتر از آن نگرانی و اضطراب در خصوص افزایش مجدد ابتلای هم‌وطنانمان به این بیماری، آنان را خسته‌تر کرده است.

عزیزان گران‌سنگ، ما اعضای شورای عالی نظام پزشکی به‌عنوان نمایندگان جامعه بزرگ پزشکی ایران ضمن آرزوی صحت و سلامتی کامل برای یکایک شما هم‌وطنان گرامی بر رعایت موارد زیر تأکید می‌کنیم:

1- مشارکت و همکاری عموم مردم شرط اساسی کنترل همه‌گیری کروناست. استفاده همگان از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، عدم برگزاری اجتماعات(مراسم عزاداری، جشن و ..) و رعایت سایر توصیه‌های بهداشتی ضرورتی حیاتی و سرنوشت‌ساز برای پیشگیری از بیماری و مرگ عزیزانمان است.

2- تنها و تنها راه برون‌رفت از شرایط وخیم فعلی؛ حفظ آرامش، تفاهم،همبستگی، آگاهی و افزایش اعتماد عمومی است که باید در گفتار و رفتار تمامی اقشار جامعه بالأخص دولتمردان تجلی یابد.

3- علیرغم عدم انسجام و آینده‌نگری لازم در سیاست‌گذاری‌های مربوط، مجدداً بر رعایت توصیه‌ها و نکات بهداشت فردی و اجتماعی به‌صورت کامل توسط مردم تأکید می‌کنیم، امری که می‌تواند از بروز یک فاجعه ملی به علت شیوع و مرگ‌ومیر مضاعف بیماری کرونا جلوگیری نماید.

4- ملت عزیز ایران پزشکان، پرستاران و سایر فرزندان شما در حوزه بهداشت و درمان با تمام توان تلاش می‌کنند تا به بهترین نحو خدمت نمایند، لیکن در کمال تعجب مشاهده می‌کنند که عده معدودی ناآگاه، با اسائه ادب ، توهین و تهدید و اعمال خشونت زخم‌های بسیار عمیقی بر دل‌های آزرده آنان وارد می‌کنند. حداقل انتظار این است که با تأسی به فرهنگ کهن ایرانی و آموزه‌های دینی با تأمین امنیت و رعایت حرمت سپیدپوشان فداکار عرصه سلامت و با فراهم آوردن فضایی آرام و انگیزه‌بخش، مدافعان سلامت را در ارائه بهتر خدمات و کمک بیشتر به همنوعانمان یاری کنید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار