کد خبر: ۵۰۸۳۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶

نخست‌وزیر کانادا به ایالات متحده نسبت به تحمیل تعرفه‌های غیرمجاز بیشتر روی صاردات فلزات کانادا هشدار داد.

                          هشدار ترودو به آمریکا نسبت به تحمیل تعرفه‌ آلومینیوم

به گزارش شفاف، به نقل از اسپوتنیک، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا ضمن هشدار نسبت به تحمیل تعرفه‌ی صادرات فلز این کشور توسط دولت ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده اعلام کرد: «تحمیل تعرفه بر روی صادرات فلز کانادا هیچ‌گونه توجیهی ندارد و این شرکت‌های آمریکایی هستند که متحمل عواقب آن خواهند شد.

دولت ترامپ در حال ایجاد پیش‌نویسی برای اعمال تعرفه و عوارض جدید بر واردات آلومینیوم کانادایی است. به ادعای دفتر بازرگانی ایالات متحده، بازارهای آمریکایی از فلزات کانادایی اشباع شده‌اند.

نخست‌وزیر کانادا اظهار کرد: «ما نگران تهدید ایالات متحده مبنی بر اعمال تعرفه‌های بیشتر بر روی صنایع آلومینیوم و فولاد هستیم.»

وی افزود: «این تعرفه‌ها را می‌توان به مثابه افزایش قیمت کالای تولیدکنندگان در ایالات متحده و تحمیل فشارهای بیشتر بر روی آن‌ها علی‌الخصوص در این زمان بحرانی دانست. به همین دلیل ما برای ترغیب آمریکا به عدم پیشبرد راهبردهای این‌چنینی و اعمال تعرفه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم و فکر می‌کنیم که این اقدام آمریکا هیچ توجیهی نداشته باشد و تأثیرات منفی بر اقتصاد دو کشور بگذارد.»

ترودو گفت که وی هیچ دلیل منطقی در مورد اعمال تعرفه‌های بیشتر از سوی ایالات متحده نمی‌بیند و حال آن که ایالات متحده نمی‌تواند به میزان کافی و برای تأمین تقاضای داخلی، آلومینیوم تولید کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار