کد خبر: ۵۰۸۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳

حجت‌الاسلام مجید باباخانی طی حکمی از سوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان «رئیس ستاد انتخابات چهارمین دوره کانون مداحان کشور» منصوب شد.

به گزارش شفاف، انتخابات چهارمین دوره کانون مداحان با رویکرد و شعار " کانون مداحان، در مسیر ارتقاء، حمایت بیشتر، هدایت بهتر، نظارت مؤثر" برنامه‌ریزی شده است تا شاهد تحول در روند برنامه‌ها و عملکرد این کانون صنفی باشد.

حجت‌الاسلام مجید باباخانی طی حکمی از سوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به‌عنوان «رئیس ستاد انتخابات چهارمین دوره کانون مداحان کشور» منصوب شد.

در این حکم انتصاب آمده است: انقلاب اسلامی با تکیه بر توکل و توجه به ذوات مقدسه اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم اسلام) به پیروزی رسید و تمامی موفقیت‌های آن در پرتو همین رکن رکین رقم خورد. گام دوم انقلاب در حالی آغاز شده است که با موانع و مشکلات دو چندان روبه‌رو است و جایگاه توسل و نقش ستایشگران اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در طی این طریق بی‌بدیل خواهد بود.

با توجه به آنچه گفته شد و اهمیت جامعه ستایشگری کشور و نقش کانون مداحان در آن و اهمیت این دوره انتخابات، با پیشنهاد معاون محترم امور فرهنگی و تبلیغ سازمان، جنابعالی را که به ظرایف این موضوع واقفید به‌عنوان «رئیس ستاد انتخابات چهارمین دوره کانون مداحان کشور» منصوب می‌کنم.

مداحان مستمر امکان شرکت در انتخابات را دارند

بر اساس ابلاغیه سازمان تبلیغات اسلامی، مداحان مستمر امکان شرکت در انتخابات را دارند. با پرسش از 150 صاحب‌نظر و جمع‌آوری نظرات حدود 3 هزار مداح کشور، چند تغییر در انتخابات کانون قطعی شده و برای این اساس، انتخابات در مرحله شهرستانی همانند قبل برگزار خواهد شد اما در این مقطع تنها افرادی می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند که در تمام مدت سال به مداحی می‌پردازند و افرادی که فقط چند روز در سال مداحی می‌کنند، امکان شرکت ندارند.

تشکیل شورای اندیشه‌ورز مداحان در استان و سراسر کشور

در هر استان چند ستایشگر شناخته‌شده به عنوان شورای اندیشه‌ورز انتخاب می‌شوند تا به روند فعالیت‌های کانون کمک کنند و نظرات مشورتی دهند. همچنین به هیأت رئیسه کانون مداحان کشور و استان چند مداح شاخص اضافه می‌شود. البته این افراد با برگزاری انتخابات میان مداحان شاخص استان و کشور انتخاب می‌شوند.

کانون مداحان از شاعران آئینی جدا شد

از تغییرات جدید در این دوره این است که کانون جداگانه‌ای برای شاعران آئینی تشکیل شده است. این قشر با توجه به مسائل متفاوت با مداحان، نیازمند کانون متفاوت بودند که این نیاز از سوی سازمان تبلیغات برآورده خواهد شد.

توجه ویژه به بانوان مداح

برای توجه به بانوان مداح که نقش بسیار تأثیرگذاری دارند، به عنوان تغییر آخر امسال بنا است تا در آینده نزدیک برای آنان انتخابات جداگانه‌ای برگزار شود.

انتخابات کانون مداحان، سوم مردادماه برگزار خواهد شد و تمام مداحان مستمر و فعال فرصت دارند  تا 23 تیرماه با مراجعه به دفاتر سازمان تبلیغات اسلامی در استان، برای شرکت در این انتخابات ثبت‌نام کنند.

بر اساس دستورالعمل این انتخابات، مداحان مستمر در هر شهرستان شناخته شده‌اند، اما اگر مداح فعال به هر دلیلی شناخته شده نبود باید دو مسئول هیأت یا دو مداح سرشناس او را تأیید کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار