کد خبر: ۵۰۸۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

سایت رسمی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با انتشار گزارشی، یاد و خاطره پاراوزنه‌بردار فقید کشورمان را زنده نگه داشت.

به گزارش شفاف، چهار ماه از درگذشت سیامند رحمان قهرمان پارا وزنه‌برداری جهان و پارالمپیک و قوی‌ترین ورزشکار معلول جهان می‌گذرد؛ ورزشکاری که هدف اصلی‌اش را ثبت یک رکورد جاودانه در بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو عنوان کرده بود، اما فرصت دستیابی به این هدف را پیدا نکرد و در 31 سالگی از دنیا رفت.

سایت رسمی بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو در گزارشی به این ورزشکار فقید پرداخت تا بدین شکل یاد و خاطره او را زنده نگه دارد.

در این گزارش با بیان اینکه سیامند نخستین وزنه‌برداری بوده که توانسته وزنه بیش از 300 کیلوگرم را مهار کند، به طلای او در بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو با رکورد 310 کیلوگرم اشاره شده است.

این وزنه‌بردار معلول در صحبت‌هایش در دسامبر 2017 گفته بود که امیدوار است در پارالمپیک 2020 توکیو رکورد جهان را باز هم ارتقا دهد و به سومین طلایش در تاریخ بازی‌های پارالمپیک دست یابد، اما در مارس 2020 (اسفند 98) در زادگاهش در اشنویه درگذشت.

اندرو پارسونز رئیس کمیته بین‌المللی پارالمپیک درباره سیامند رحمان گفته بود: سیامند پیشگام در ورزش خود بود، و همچنین الهام‌بخش بسیاری از مردم در ایران و سرتاسر جهان و البته یک سفیر خارق‌العاده برای جنبش پارالمپیک. او همچنین یک انسان شگفت‌انگیز بود، یک غول آرام و یکی از خودمانی‌ترین افرادی که می‌توانستید با او ملاقات داشته باشید.

در ادامه گزارش سایت tokyo2020 به چگونگی آغاز دوران حضور سیامند در پاراوزنه‌برداری و کسب عناوین و قهرمانی‌های متعدد در سطح آسیا، جهان و پارالمپیک اشاره شده و از او به عنوان یکی از فعالیت‌های کمپین بازی‌های 2020 توکیو با برجسته کردن و معرفی ورزشکاران بزرگ پارالمپیکی در کنار نمادهای بازی‌های 2020 توکیو نام برده شده است.

پارالمپیک 2020 توکیو , سیامند رحمان , وزنه‌برداری , وزنه‌برداری جانبازان و معلولین ,

سیامند سال قبل به ژاپن دعوت شده و تصاویر از او مقابل تئاتر Kabukiza در گینزا با سابقه 400 ساله به ثبت رسیده بود. او در آن زمان گفته بود: «بودن به عنوان بخشی از این کمپین، فوق‌العاده و عالی است. فقط یک سال تا بازی‌های پارالمپیک فاصله داریم و من بسیار هیجان‌زده‌ام که می‌بینم به این بازی‌ها نزدیک شده‌ایم. نمی‌توانم تا زمان رقابت در این بازی‌ها صبر کنم. در توکیو، همه چیز میان من و میله‌های وزنه قرار خواهد گرفت و من دوباره مرزها و رکوردها را ترسیم خواهم کرد.»

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار