کد خبر: ۵۰۸۵۲۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴

مجید فروغی مدیرروابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد از برگزاریِ مجازیِ چهاردهمین جشنواره موسیقی جوان خبر داد.

به گزارش شفاف، مجید فروغی مدیرروابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: پس از افت مقطعی شیوع ویروس کرونا در کشور، برخی از گروه‌های تئاتری اقدام به اجرای آثار خود با حضور تماشاگران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کردند ولی با توجه به تشدید شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر، برخی از این گروه‌های تئاتری اجرا‌های خود را مجددا تعطیل کردند.

وی با بیان اینکه در این ایام فروش «فیلم تئاتر» در فضای مجازی بیش از گذشته مورد توجه مخاطبان و علاقه‌مندان قرار گرفته است، افزود: در حوزه موسیقی نیز در این مدت برخی از کنسرت‌ها به صورت آنلاین اجرا شده است و با توجه به شرایط فعلی، برخی از هنرمندانی که قصد داشتند کنسرت‌هایی را به صورت فیزیکی برگزار کنند با تردید مواجه شده‌اند و احتمالاً در این تصمیم خود تجدید نظر کنند.

فروغی با بیان اینکه تلاش داریم تا در مرداد ماه در حوزه موسیقی ایرانی، دستگاهی و پاپ اجرا‌های آنلاینی را داشته باشیم، تأکید کرد: در حوزه هنرهای تجسمی نیز نمایشگاه‌هایی در نگارخانه‌ها، بدون برگزاری مراسم افتتاحیه برگزار شده است و بخش عمده‌ای از نمایشگاه‌ها نیز در فضای مجازی برگزار می‌شوند و ما در این فضا فروش آثار هنری را نیز شاهدیم.

مدیر روابط عمومی معاونت حوزه هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چهاردهمین جشنواره «موسیقی جوان» که در حوزه موسیقی‌های نواحی، دستگاهی و کلاسیک برگزار می‌شود، در این دوره برای اولین بار به صورت مجازی برگزار خواهد شد. انتخاب اولیه آثار برای شرکت در این جشنواره به اتمام رسید و افرادی که در مرحله اول پذیرفته شدند در جشنواره به صورت مجازی اجرا می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار