کد خبر: ۵۰۸۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲

در همان سال اول مجلس دهم ۲ باردرخواست از طرف فراکسیون زنان مطرح شد و یک بار هم شخصا درخواست ملاقات با آقای روحانی را پیگیری کردم. اما هربار به اشکال مختلف این درخواست رد شد.

به گزارش شفاف، طیبه سیاوشی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون زنان که در کارنامه کاری‌اش تلاش برای تصویب لوایح و قوانین پر سروصدایی مثل «ممنوعیت ازدواج زیر 18سال» یا «ورود زنان به ورزشگاه» به چشم می‌خورد، می‌گوید 5بار درخواست او و همکارانش در مجلس برای ملاقات با رئیس‌جمهور پذیرفته نشده است.

سیاوشی گفت: «در همان سال اول مجلس دهم 2باردرخواست از طرف فراکسیون زنان مطرح شد و یک بار هم شخصا درخواست ملاقات با آقای روحانی را پیگیری کردم. اما هربار به اشکال مختلف این درخواست رد شد و موفق به ملاقات با ایشان نشدیم»

عضو سابق مجلس شورای اسلامی افزود: « آن زمان که هنوز لایحه منع خشونت علیه زنان از قوه قضائیه بیرون نیامده بود ما درخواست ملاقات با آقای رئیسی را مطرح کردیم. این درخواست به سهولت پذیرفته شد و همه اعضای فراکسیون زنان مجلس دهم به جز یک نفر در این دیدار حضور پیدا کردند. در دیدار با آقای رئیسی مسائل مختلفی از طرف نمایندگان خانم مثل مشکلات آنان در حوزه‌های انتخابیه، موانع قانونی بر سر راه تصویب قوانین مربوط به زنان، مسائل سیاسی و... مطرح شد. آقای رئیسی با دقت به صحبتها گوش دادند و ما برآورد آن جلسه را بسیار مثبت ارزیابی کردیم»

طیبه سیاوشی در پاسخ به این سوال را چرا در زمان نمایندگی صحبت‌هایی از جنس عدم مجوز برای ملاقات رئیس‌جمهور مطرح نشد گفت: « من بیشتر از ده بار اینها را گفته‎ام. هم من، هم خانم سلحشوری، ذوالقدر و چند نفر دیگر از همکاران من این‌ها را گفته‌اند که رئیس‌جمهور به ما وقت ملاقات و مطرح کردن مشکلات به صورت حضوری را نمی‌دهد.»

سیاوشی گفت: « دولت دوازدهم برای به دست آوردن قدرت از رای زنان استفاده کرد، اما در عین حال برای اینکه بتواند آن موانعی را که در راه کسب قدرت برای زنان وجود دارد، کاهش دهد تلاشی نکرد. ما تلاشمان این بود که دست‌کم یک وزیر زن در راس آموزش و پرورش قرار بگیرد که این هم به جایی نرسید.»

عضو سابق فراکسیون زنان مجلس در پایان گفت:«درباره منصوب کردن استاندار زن هم همراهی وجود نداشت و موانع جدی پیش پای ما بود. ما در دوره آقای احمدی ‌نژاد وزیر زن داشتیم که اتفاقا وزیر بهداشت و خانم موفقی بودند. متاسفیم که این فرصت برای زنان تکرار نشد.»

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار