کد خبر: ۵۰۸۶۲۵
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵

تفاهم‌نامه همکاری بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیرعامل ستاد مردمی دیه به امضا رسید.

به گزارش شفاف، سعید اوحدی روز سه‌شنبه، 24 تیرماه در نشست مشترک با مدیر عامل ستاد دیه با بیان اینکه آزادی زندانیان با جرائم غیرعمد همواره جزو سنت‌های حسنه ایرانیان بوده است، افزود: این سنت حسنه در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان اتفاق می‌افتد و عزیزانی که گرفتاری‌های جزئی و بدهکاری‌های مالی دارند با کمک خیرین و سازمان‌ها از زندان آزاد می‌شوند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: یکی از فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونت حقوقی و امور مجلس آن، احقاق حقوق قانونی جامعه ایثارگری است که آزادی ایثارگران با جرائم غیر عمد نیز شامل این مسئله می‌شود.

وی معاضدت قضایی را راهکاری برای آزادی ایثارگران با بدهکاری‌های جزئی مالی و جرائم غیر عمد دانست و گفت: در راستای تأمین مالی این موضوع، سازمان‌های مختلف با یکدیگر همکاری‌های لازم را دارند. بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امروز با ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند به امضا رسید نیز یک‌سوم این منابع از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران و دو سوم آن توسط ستاد مردمی دیه تأمین می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ابراز امیدواری کرد که با تفکیک آمار ایثارگران با جرائم غیر عمد به تفکیک استان‌ها، حقوق حقه این عزیزان استیفاء و به برکت فرهنگ ایثار اجتماعی شاهد آزادی آن‌ها باشیم. اوحدی با اشاره به عفو عمومی گروهی از زندانیان جرائم غیر عمد در سال گذشته اظهار کرد: در کنار آزادی این دسته از زندانیان برخی از ایثارگران زندانی که جرائم غیرعمدی مانند بدهکاری داشتند، مشمول این عفو نشدند که تصمیم گرفتیم بر این اساس تفاهم‌نامه‌ای با ستاد مردمی دیه برای آزادی این عزیزان منعقد کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین ابراز امیدواری کرد با هماهنگی قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها، اطلاع‌رسانی‌های لازم جهت آزادی زندانیان ایثارگر صورت گیرد.

سید اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد مردمی دیه، نیز با اشاره به تاریخچه این ستاد گفت: ستاد مردمی دیه در سال 1369 با ابتکار شهید لاجوردی تأسیس شد. این شهید بزرگوار اولویت را بر آزادی زندانیان جرائم غیر عمد از خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران قرار داده بود. خوشبختانه تا امروز با کمک‌های این ستاد 140 هزار زندانی با جرائم غیر عمد شامل تصادفات رانندگی، کارگاهی، مهریه، دیه و نفقه آزاد شده‌اند.

جولایی در پایان با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم‌نامه با بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امیدواریم این توافقات راهگشای حل مشکلات ایثارگران زندانی با جرائم غیر عمد باشد تا بتوانیم خدمات بیشتری را به خانواده ایثارگران ارائه دهیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار