کد خبر: ۵۰۸۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری وزارت بهداشت از انجام اعمال پیوند قلب پس از ۷ سال در استان یزد خبر داد.

به گزارش شفاف، دکتر مهدی شادنوش، با اعلام این خبر، افزود: دانشگاه علوم پزشکی یزد در سال ١٣٨١مجوز پیوند قلب را از وزارت بهداشت دریافت کرده و تا سال ١٣٩٢ نیز1 مورد پیوند قلب انجام داده است اما بعد از آن به دلیل نبود جراح قلب، این عمل متوقف شده بود.

شادنوش ادامه داد: روز گذشته عمل پیوند قلب، بعد از ٧ سال با آماده شدن زیرساخت‌‌ها، حضور پزشک متخصص و تلاش تیم فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی یزد و پرسنل درمانی بیمارستان افشار یزد با موفقیت انجام شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند تاکید کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی سختگیرانه این پیوند با موفقیت در این مرکز درمانی انجام شده که نشان از تلاش و همت بالای تمامی پرسنل بیمارستان برای نجات جان بیماران است.

شادنوش در تکمیل این خبر افزود: در این عمل قلب جوان 21 ساله که بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شد با رضایت خانوده ایثارگرش در سینه بیماری 39 ساله جای گرفت و به وی زندگی دوباره بخشید.

وی با بیان اینکه عمل پیوند نیازمند تیم تخصصی بسیار قوی است، ادامه داد: در عمل پیوند کار تیمی بسیار مهم است و تمام کادر بیمارستان از خدمه و پرستار تا پزشکان همگی می‌‌توانند در موفقیت عمل تاثیرگذار باشند.

وی افزود: بحث پیوند عضو یکی از تجربه‌‌های موفق حوزه سلامت است. امیدواریم با راه اندازی دوباره ییوند قلب در بیمارستان افشار یزد شاهد تحولات بزرگی در این استان در زمینه این نوع پیوند باشیم.

رئیس مرکز مدیریت پیوند با اشاره به اینکه هزینه‌‌ای از بیمار برای عمل پیوند قلب دریافت نمی‌‌شود و تمامی خدمات به صورت رایگان ارائه می‌‌شود، گفت: همه ییوند اعضا که در دنیا قابل انجام است در کشور ما هم صورت می‌‌گیرد و با حمایت دولت تمام هزینه‌های پیوند حتی دارو‌های افراد پیوندی رایگان و یا همراه با یارانه‌‌های قابل توجه است.

شادنوش از تلاش ‌‌ها و حمایت‌‌‌های رییس و هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی یزد از حوزه پیوند اعضا تشکر کرد و پیش‌‌بینی کرد چنانچه برنامه‌‌های دانشگاه همچنان ادامه یابد در آینده ای نه چندان دور در استان یزد یکی از قطب‌‌های موفق پیوند اعضای کشور را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار