کد خبر: ۵۰۹۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با ارزیابی مجموع وام‌های اعطایی به دانشجویان از افزایش ۱۰۰ درصدی کل مبلغ وام‌های دانشجویی در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش شفاف، بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به ایجاد ردیف وام دستیاری در سال ۹۹ که قبلاً وجود نداشته است و نیز افزایش ۲۰-۳۰ درصدی سرانه سایر وام‌های صندوق، نرخ رشد مجموع وام‌های اعطایی صندوق به دانشجویان نسبت به میزان آن در سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به افزایش ۲۰-۳۰ درصدی مبلغ وام‌های دانشجویی در سال جدید اظهار داشت: برخی از وام‌های ما با درصد کمتر و برخی نیز با درصد بیشتری افزایش یافته اند؛ اما به طور متوسط سرانه وام‌های دانشجویی حدود ۲۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات برخی از وام‌ها ادامه داد: به منظور تشویق امر مقدس ازدواج در بین جوانان، صندوق رفاه دانشجویان در سال ۹۹ نسبت به افزایش ۲۴ درصدی وام‌های ودیعه مسکن اقدام کرده است.

وی افزود: همچنین با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه به خاطر شیوع ویروس منحوس کرونا و کمک به دانشجویان، این صندوق در سال ۹۹ نسبت به افزایش ۵۷ درصدی وام تحصیلی اقدام کرده است. در مورد وام مسکن دانشجویی نیز با توجه به افزایش اجاره بهاء مسکن، صندوق در سال ۹۹ میزان سرانه وام مسکن را ۲۶ درصد افزایش داده است.

رحیمی یادآور شد: ابلاغ وام دستیاری برای دانشجویان مقاطع دستیاری و دکتری تخصصی (Ph.D) در ۶ ماهه دوم سال ۹۹ انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: