کد خبر: ۵۰۹۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵

ارسلان کامکار معتقد است که کردستان بخش جدایی‌ناپذیرِ ایران است و کُرد همیشه ایرانی است.

به گزارش شفاف، انتشار پُستی از سوی سهراب پورناظری در روزهای گذشته، واکنش‌های متفاوتی در پی داشته است. پورناظری مطلبی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد و ضمن افتخار به اصالتِ کُردی‌اش، بر ایرانی بودنِ کُردها تأکید کرد و به صراحت نوشت که کُرد در هر کجای جهان باشد ایرانی است.

پورناظری در مطلبی که در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد، هم زبانان کُردش را به دوری از سیاست‌های جدایی طلبانه دعوت کرد.

انتشار این مطلب از سوی سهراب پورناظری، واکنش‌هایی در پی داشت.

ارسلان کامکار آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی که اهل کردستان است، در گفت و گویی و در واکنش به این ماجرا گفت: در اینکه کُرد ایرانی است، شکی ندارم. کردستان یکی از استان‌های کشور یکپارچه ایران است؛ مانند استان‌های سیستان، آذربایجان، گیلان و خراسان. این‌ها استان‌های ایران‌اند و کردستان هم یکی از این استان‌هاست.

وی ادامه داد: من کردستان را جزء لاینفکِ کشور ایران می‌دانم و به هیچ وجه کردستانِ جدای از ایران را نمی‌پسندم. آنچه گفتم احساس درونی من است. دوست دارم بقیه مردم ایران هم این احساس را داشته باشند.

ارسلان کامکار تأکید کرد: متأسفانه دولت‌ها توجه چندانی به منطقه کردستان ندارند و بی‌توجهی‌هایی به مردمان این منطقه شده است و این واقعیت را نمی‌توان نادیده گرفت. وقتی شما با من ابراز دوستی کنید، من هیچ‌گاه دست دوستی شما را پس نمی‌زنم. شاید دولت‌ها آنچنان که شایسته است دست دوستی و حمایت به سمت مردم کردستان دراز نکرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: