کد خبر: ۵۰۹۱۶۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

قسمت دوم فصل جدید مسابقه کارآفرینی «میدون» با ارائه ایده‌های سه کارآفرین در زمینه‌ حفظ محیط زیست و تولید دستگاه دیجیتال امشب از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

به گزارش شفاف، قسمت دوم سری جدید «میدون» امشب بعد از اخبار ۲۲ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این قسمت نیز طبق روال سه کارآفرین خلاق ایده‌های خود را مقابل داوران ارائه می‌کنند.

اجرای اول این برنامه را معین ملامحمدی زاده بر عهده دارد. او که مهندس کشاورزی است، ایستگاهی در خصوص سنجش وضعیت آب و هواشناسی کشاورزی ساخته است. این ایستگاه بر سر چاه آب‌های کشاورزی نصب می‌شود که حسگر تشخیص باد، رطوبت و گرمای آن‌ها در خصوص وضعیت زمین را به کشاورزان اطلاع رسانی می‌کند.

اجرای دوم این برنامه بر عهده کمال خاتمی است. او با یخچال‌های هیبریدی به «میدون» می‌آید. این یخچال‌ها به جز برق با گاز، انرژی خورشیدی و انرژی‌های تجدید پذیر کار می‌کنند و بازار هدف این کارآفرین تولید انبوه یخچال‌ها و صادر کردن آن به کشور‌های سوریه، افغانستان و عراق است.

آخرین اجرای این قسمت از برنامه «میدون» بر عهده حسین مقصودلو و عبدالله منصوری است. این دو جوان با ایده تولید پرینتر‌های سه بعدی مورد قضاوت داوران قرار می‌گیرند. این دو کارآفرین اعتقاد دارند که با هزینه ۲۵ میلیون تومان می‌توان یک دستگاه پرینتر سه بعدی را تهیه کرده و با ایجاد محصولات مختلفی از این دستگاه، درآمد قابل توجهی کسب کرد.

مسابقه تلویزیونی «میدون» به تهیه کنندگی سید محمدحسین هاشمی گلپایگانی کاری از گروه شبکه سه سیماست.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار